reklama

Roślina ozdobna miskant - samodzielna uprawa w ogrodzie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Roślina ozdobna miskant - samodzielna uprawa w ogrodzie - Zdjęcie główne

foto Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PromowaneOgród to bardzo ważne miejsce dla wszystkich, którzy posiadają dom jednorodzinny oraz choć trochę działki, na której śmiało mogą posadzić to, co im się podoba. Mnóstwo osób wybiera do swojego ogrodu młode rośliny, pięknie prezentujące się kwiaty, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by w ogrodzie uprawiać również trawy ozdobne, byliny, które są w stanie przetrwać dość trudne warunki, a jednocześnie bardzo pięknie się prezentują.

Miskant - uprawa miskanta

Miskant, po łacinie miscanthus sinensis to trawa ozdobna, bylina dość dobrze odporna na niską temperaturę. Z łatwością można ją przezimować w gruncie. Mnóstwo ludzi zastanawia się, kiedy sadzić miskant chiński? Otóż najlepszym terminem jest dość wczesna wiosna. Takie działanie pozwoli roślinom dość łatwo zaaklimatyzować się w gruncie i mogą przygotować się do zimy. W przypadku takich traw ozdobnych, jakim jest miskant chiński czy miskant cukrowy, chcąc by odpowiednio przezimowały czas od późnej jesieni do wczesnej wiosny, warto związać ich liście w ten sposób, by stworzyły coś na kształt namiotu. Miskant posiada wąskie liście, określane także jako liście równowąskie. Należy on do jednych z najpiękniejszych traw ozdobnych, jakie można uprawiać w naszym klimacie.

Suche liście miskantów najlepiej usuwać dopiero późną wiosną - ich kępy powinniśmy ścinać ok. 10 cm nad ziemią. W przypadku tych roślin ważne jest regularne nawadnianie, a także usytuowanie ich w słonecznych stanowiskach, bowiem takie oczekiwania mają wysokie trawy. Jak widać, uprawa miskantów nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Rośliny uprawiane w ten sposób mogą w naszym ogrodzie przetrwać bardzo długo. Więcej na temat miskantów przeczytasz tutaj: http://ogarnijogrod.pl/uprawa-miskantow-w-ogrodzie/. Jeśli posiadasz swój ogród i szukasz ciekawostek na temat innych roślin, koniecznie wejdź na stronę http://ogarnijogrod.pl/.

Trawy ozdobne rodzaju miskant - czym się charakteryzują?

Miskanty nie są bylinami w pełni mrozoodpornymi. Nic więc dziwnego, że potrzebują od nas specjalnej ochrony w miesiącach zimowych. Nie oczekują jednak pełnoprawnego chochoła, raczej wystarczy zabezpieczyć podstawy roślin kępką torfu, pociętą słomą czy warstwą kory. W ten sposób korzenie oraz łodygi wystające z ziemi zostaną odpowiednio ochronione. Niech nie zbija nas z tropu fakt, iż bylina zasusza się na zimę - znacznie lepszym rozwiązaniem jest pozostawienie trawy w ziemi, aniżeli jej przesadzanie. Suche kępy powinny zostać usunięte dopiero w kwietniu.

Miskant chiński, jak i odmiany miskanta chińskiego śmiało można wykorzystać jako ogrodową ozdobę. Są to byliny bardzo uniwersalne, z pewnością nie wprowadzą negatywnych odczuć.

Miskant chiński, miskant olbrzymi, czyli w czym tkwi ich urok?

Miskant chiński można śmiało nazwać silną rośliną, która nie da się tak łatwo wyplenić. Nie jest to jednak jej wada, a ogromna zaleta. Bylina ta dorasta do wysokości ok. 1,7 m, jest bardzo popularna wśród ogrodników oraz ceniona. Wyróżnia się lekkim oraz zwiewnym pokrojem, a dodatkowo świetnie sprawdza się jako uzupełnienie bukietów, domowych ozdób, różnych stroików, itp.

Miskant olbrzymi to cudownie rosnąca odmiana, która powstała ze skrzyżowania miskanta cukrowego z chińskim. Jest w stanie dorosnąć do wysokości od 2 do 4 m. Stanowi jedną z najsilniej rosnących odmian ozdobnych w naszym kraju. Może pochwalić się długimi, przewieszającymi się, ciemnozielonymi liśćmi. Jesienią nabiera ciepłej, słomkowej barwy, a dodatkowo wykazuje się tolerancją dla zasolonej, zanieczyszczonej gleby czy powietrza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE