reklama

Profesjonalne rusztowania – rodzaje i ich zastosowanie

Opublikowano:
Autor:

Profesjonalne rusztowania – rodzaje i ich zastosowanie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PromowaneSolidne rusztowanie to niezbędne wyposażenie każdej firmy, której działalność związana jest z pracą na wysokości. Jego zadaniem jest nie tylko ułatwianie codziennych obowiązków, ale również zagwarantowanie maksimum bezpieczeństwa pracownikom. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup konkretnego rozwiązania, warto zapoznać się ze specyfiką rusztowań oferowanych obecnie przez godnych zaufania producentów.

Komu potrzebne są solidne rusztowania?

Wytrzymałe i solidne rusztowania to istotny element wyposażenia wielu firm. Podczas zakupu warto więc dokładnie zapoznać się ze specyfiką produktów kilku zaufanych marek, aby wybrać produkty dopasowane w pełni do swoich potrzeb. Idealnym przykładem sklepu oferującego jakościowe rusztowania dla wielu branż jest www.dramix.pl. Znajdziesz tutaj wiele propozycji, które zasługują na twoją uwagę.

Bez profesjonalnych rusztowań dzisiaj trudno wyobrazić sobie pracę przedsiębiorstw remontowo-budowlanych, firm instalacyjnych i konstruktorskich, a nawet profesjonalnych firm sprzątających. Praktyczne rusztowania Krause bardzo często wykorzystuje się również w magazynach, w których z różnych powodów nie korzysta się na co dzień z pomocy wózków widłowych.

Rodzaje rusztowań dostępnych na rynku

W sprzedaży dostępne są różne modele rusztowań, które zasadniczo można podzielić na profesjonalne i amatorskie. Wielu producentów posiada także mniej zaawansowane technologicznie wersje ekonomiczne, które pozwalają sporo zaoszczędzić przy zakupie. Standardowo do wyboru mamy wysokości od około 2 do 12 metrów, jednak rusztowania można ze sobą łączyć, tworząc rozwiązania dopasowane do swoich aktualnych potrzeb.

Na szczególną uwagę w ofercie sklepów z rusztowaniami zasługują modele wykonane z aluminium, które mają wiele zalet. Przede wszystkim są bardzo lekkie, a jednocześnie swoją wytrzymałością nie ustępują modelom wykonanym ze stali. Dzięki temu są mniej kłopotliwe w montażu, a także podczas przewożenia lub przenoszenia z miejsca na miejsce. Ich dodatkową zaletą jest odporność na korozję, przez co mogą służyć zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz bez obaw, że stracą na swojej jakości. Wykorzystywane w produkcji anodowane aluminium jest także odporne na zabrudzenia, dzięki czemu rusztowania Krause łatwo utrzymać w czystości, co jest swego rodzaju wizytówką firmy.

Innym rozwiązaniem, które cieszy się dużą popularnością wśród kupujących, są rusztowania jezdne. W odróżnieniu od tradycyjnych konstrukcji zostały one wyposażone w kółka, które ułatwiają przesuwanie konstrukcji z miejsca na miejsce. Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne w miejscach wymagających częstego przestawiania, np. w codziennej pracy ekip budowlanych i remontowych. Dzięki specjalnym zabezpieczeniom rusztowania te są stabilne i nie trzeba się obawiać, że przesuną się samoistnie podczas użytkowania.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu rusztowania?

Podczas wyboru idealnych rusztowań, pod uwagę należy wziąć przede wszystkim swoje oczekiwania i charakter pracy. Inne modele sprawdzą się u osób wykonujących amatorskie prace na wysokości, a inne u profesjonalistów, którzy każdego dnia pracują na znacznych wysokościach. W przypadku tym warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenia i wsporniki, które zagwarantują konstrukcji większą stabilność oraz bezpieczeństwo. Ciekawym rozwiązaniem są również modele, które umożliwiają przesuwanie platformy poziomej, co jest szczególnie istotne w przypadku długotrwałych prac budowlanych, remontowych, instalacyjnych, czy konstruktorskich.

Zanim zdecydujesz się na zakup rusztowania, powinieneś sprawdzić, czy posiada ono stosowne certyfikaty bezpieczeństwa. Są one potwierdzeniem, że ich użytkowanie nie naraża ciebie, ani pracowników na poważne wypadki w czasie pracy. Istotny jest również sam materiał, z którego została wykonana konstrukcja oraz dołączone do niej zabezpieczenia i akcesoria ułatwiające codzienną pracę, jak np. drabinki, uchwyty, czy dodatkowe platformy. Wiele zestawów można łatwo rozbudowywać, dzięki czemu mogą się one zmieniać wraz z rozwojem twoich potrzeb.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE