Reklama

Opieka seniora to przyszłość rynku pracy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Opieka seniora to przyszłość rynku pracy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Na przestrzeni wieków ludzie zawsze starali się prognozować przyszłość i przewidywać, co stanie się za 5,10,50, czy 100 lat. Nie inaczej było i jest z rynkiem pracy.

Szczególnie dotyczy to ludzi młodych, którzy na początku swojej drogi edukacji próbują zgadnąć, czy wybrana przez nich ścieżka zawodowa ma przyszłość i czy po zakończeniu szkoły średniej, czy studiów będzie dla nich praca. Oczywiście przy zmieniającym się świecie to często jedynie wróżenie z fusów, jednak są też zjawiska które da się przewidzieć z dużym wyprzedzeniem. Jednym z nich jest demografia, która w dużej mierze zadecyduje na jakie zawody będzie zapotrzebowanie w kolejnych dekadach.

 

Tymczasem demografia jest nieubłagana i pokazuje, że populacja krajów rozwiniętych starzeje się bardzo szybko. Średni wiek mieszkańca Japonii, Włoch czy Niemiec albo już przekroczył 50 lat albo jest tego bliski. Efektem takiego stanu rzeczy jest szybki przyrost liczby seniorów, czyli osób które często przekroczyły 80 rok życia. Wiele z nich z czasem zapada na różnego rodzaju choroby lub ulega wypadkom, w efekcie czego potrzebuje pomocy osób trzecich. Gdy takiej pomocy nie jest w stanie zapewnić najbliższa rodzina, to najrozsądniejszym wyjściem staje się zwrócenie po pomoc do opiekunki osoby starszej. Popularność tego typu usług rośnie z roku na rok, szczególnie w Niemczech.

 

Dużą część opiekunów osób starszych, u naszego zachodniego sąsiada, stanowią pracownice z Polski, które są bardzo cenione za swoje podejście do zawodu oraz sumienność. Jeśli chodzi o zarobki w tym zawodzie, to firma Veritas Opieka oferuje wynagrodzenie w okolicach 1800 euro netto za miesiąc. Każda opiekunka ma także zapewnione darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie. Jego koszty ponosi senior lub jego rodzina. Ponadto Veritas Opieka zapewnia bezpłatny transport na miejsce wykonywania zlecenia oraz późniejszy powrót do kraju. Więcej informacji na temat pracy opiekunki do osoby starszej oraz najnowsze oferty pracy dla opiekunek w Niemczech, znajdziesz na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE