Reklama

Kawa w biurze – sposób na motywowanie pracowników

Opublikowano:
Autor:

Kawa w biurze – sposób na motywowanie pracowników - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Czy wiedziałeś, że prawie 75% dorosłych mieszkańców naszego kraju deklaruje, że pije kawę? Co więcej, aż co druga osoba robi to przynajmniej 2 razy dziennie. Z całą pewnością wiele z nich jest pracownikami Twojej firmy. Tu można przytoczyć kolejne ciekawe statystyki – połowa zatrudnionych, niezależnie od stanowiska, z chęcią wypija kawę w czasie pracy. Do tego duża ich część uważa, że to właśnie dzięki „małej czarnej” mogą pracować dużo efektywniej. Wiesz już, do czego zmierzamy? Tak, kawa w biurze to świetny sposób na zmotywowanie pracowników. Jeśli do tej pory zastanawiałeś się, czy warto udostępnić ją na terenie firmy, to zapewne teraz nie masz już żadnych wątpliwości. Z tego artykułu dowiesz się, w co powinieneś zainwestować – zapraszamy do lektury!

Wiele osób rozpoczyna dzień w pracy od mocnej kawy


Niewątpliwie statystyki pokazują, że najwięcej kawy w miejscu pracy zwykle spożywają osoby zatrudnione na stanowiskach umysłowych. To m.in. przedstawiciele handlowi, marketingowcy, pracownicy biurowi, specjaliści PR oraz pisarze. Dużo piją jej również pracownicy gastronomii, co może być związane ze sporym stresem towarzyszącym takiej pracy.

Jednak tak naprawdę pod tym kątem nie ma większego znaczenia, w jakiej branży działa Twoja firma. Zapewne pośród swoich pracowników znajdziesz wiele osób uwielbiających zaczynać dzień od mocnej kawy. Pamiętaj, że jej brak może znacząco pogarszać samopoczucie i demotywować. Osoba od lat pijąca o poranku małą czarną, która nagle nie dostanie odpowiedniego zastrzyku kofeiny, na pewno będzie funkcjonować inaczej niż na co dzień.

Jaką kawę wybrać dla swoich pracowników


Musisz mieć świadomość tego, że zdecydowanie najlepsza jest świeża kawa do biura, a więc zmielona bezpośrednio przed jej zaparzeniem. Ma dużo kofeiny i cechuje się pięknym aromatem, przez co doskonale wręcz pobudza. Czy wiesz, że jej działanie można odczuć już po kwadransie, a efekt utrzymuje się nawet przez 4 godziny?

Co w takim razie kupić dla pracowników? Przede wszystkim postaw na kawę wysokiej jakości. Poprawi samopoczucie zatrudnionych w Twojej firmie, ale i będzie dla nich bezpieczniejsza. Nie od dziś wiadomo, że mała czarna sporządzona z dobrej klasy ziaren wykazuje się dużo mniejszą szkodliwością dla zdrowia.

Ważne jest także to, abyś zapewnił pracownikom kilka ich rodzajów. Dobrym pomysłem jest wypytanie o ich preferencje kawowe, np. poprzez przeprowadzenie ankiety w przedsiębiorstwie.

Świeżo palona kawa zawsze jest najlepsza


Jeśli chcesz sprostać oczekiwaniom pracowników, zapewnij im dostęp do świeżo palonych ziaren. Najlepiej zamawiaj je w dobrych palarniach, takich jak np. Finest Coffee, gdzie ich obróbkę wykonuje się tradycyjnymi, rzemieślniczymi metodami.

Oczywiście ważne jest także to, w jaki sposób będzie można przygotować kawę w firmie. Pod tym kątem zdecydowanie warto zainwestować w dobrej klasy ekspres ciśnieniowy.

Dobierz ekspres ciśnieniowy do ilości pracowników!


Aby Twoi pracownicy mogli wygodnie parzyć sobie kawę, zdecydowanie powinieneś zainwestować w ekspres ciśnieniowy. Pamiętaj, aby stawiać na wysokiej klasy sprzęt przeznaczony do użytku w firmach. W przeciwieństwie do modeli domowych jest stworzony do intensywnej eksploatacji. Dzięki temu posłuży przez dłuższy czas i przede wszystkim będzie w stanie sprawnie przygotowywać nawet dziesiątki kaw każdej doby.

Podczas wyboru urządzenia weź także pod uwagę to, ile osób będzie z niego korzystać. Dobrze także, jeśli będzie mieć dużą pamięć, w której da się zapisać wiele rodzajów kaw. Dzięki temu każdy pracownik przygotuje swoją ulubioną przez naciśnięcie jednego przycisku.

Dzięki dobrej kawie zbudujesz świetną atmosferę w firmie!

Pamiętaj, że zakup dobrej kawy i porządnego ekspresu ciśnieniowego to niewielka inwestycja w porównaniu do tego, co możesz osiągnąć dzięki niej. Dostęp do małej czarnej sprawi, że poprawi się atmosfera w Twojej firmie. Pracownicy będą bardziej zrelaksowani, co przełoży się na ich wyższą wydajność pracy.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE