Reklama

Jak znaleźć korzystny kredyt na samochód online?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Jak znaleźć korzystny kredyt na samochód online? - Zdjęcie główne

foto Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Obecnie własny środek transportu w postaci samochodu nie jest już zbędnym luksusem, a raczej koniecznością ułatwiającą codzienne życie. Zwłaszcza w dobie popularności kupowania samochodów używanych, większość gospodarstw domowych posiada przynajmniej jedno auto. Taki wydatek nie obciąża budżetu tak bardzo jak kupno nowego samochodu, jednak dla niektórych wciąż jest poza zasięgiem. Na przeciw potrzebom konsumentów wychodzą z banki z ofertą kredytów samochodowych, które często są tańsze od zwykłych kredytów gotówkowych. Podpowiemy dziś gdzie szukać takich kredytów i na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji.

Czym się różni kredyt na samochód od kredytu gotówkowego?

Kredytem samochodowym nazywamy środki uzyskane od banku, które muszą być przeznaczone na zakup pojazdu lub wydatki z tym związane. Kredyt gotówkowy może natomiast być przeznaczony na dowolny cel. Zwykle jednak oprocentowanie kredytu samochodowego jest nieco niższe, a umowa pozwala na znaczeni wcześniejszą spłatę.

Na co można przeznaczyć środki uzyskane z kredytu samochodowego?

Kredyt samochodowy powinien być przeznaczony na zakup pojazdu, co musi być udowodnione odpowiednimi dokumentami. Często banki w swoich ofertach uwzględniają jednak kwoty przewyższające wartość samochodu. Nadwyżka może być przeznaczona na takie wydatki jak:

  • zakup polisy AC
  • nowe opony
  • opłaty związane z rejestracją pojazdu
Ponadto warto pamiętać, że za uzyskane środki można zakupić osobowy samochód używany lub nowy, ale też samochód ciężarowy, motocykl, a nawet jednostkę pływającą.

Kredyt samochodowy online - gdzie szukać?

Wybierając kredyt samochodowy, warto porównać oferty różnych banków. Dobrym rozwiązaniem będzie tutaj porównywarka kredytów samochodowych online, w której znajdziesz informacje między innymi o poniższych parametrach kredytu:

  • okres spłaty
  • jaką ratę kredytu będziesz płacić
  • okres kredytowania
  • całkowita kwota kredytu
  • rzeczywista roczna stopa oprocentowania
Porównanie kredytów samochodowych pozwoli Ci na przejrzenie wielu ofert kredytowych z różnych banków, dzięki czemu znajdziesz najtańszy kredyt samochodowy na rynku.

Ranking kredytów samochodowych - znajdź najlepszą ofertę

Oprócz porównywarek możesz skorzystać też z rankingu kredytów samochodowych, na przykład dostępnego na stronie http://kredytna4kolka.pl, które zawierają gotowe zestawienie ofert bankowych w kolejności od najkorzystniejszej. Rankingi biorą pod uwagę kwestie, które mogą ułatwiać lub utrudniać uzyskanie kredytu. Wybierz najlepszy kredyt dla siebie na podstawie takich informacji jak wymagane dokumenty, czy wiek konieczny do złożenia wniosku.

Jak uzyskać kredyt samochodowy online?

Przed otrzymaniem decyzji kredytowej musisz dostarczyć do banku wszystkie wymagane dokumenty. Przy składaniu wniosku online zwykle wystarczy dowód osobisty i oświadczenie o dochodach. Pamiętaj jednak, że przyznanie kredytu zależy w dużej mierze od Twojej zdolności kredytowej. Bank najpewniej sprawdzi Biuro Informacji Kredytowej, jednak niska zdolność nie musi oznaczać odmowy kredytu. Warto poszukać informacji o kredytowaniu dla osób zadłużonych dostępnych na przykład tutaj: http://kredytna4kolka.pl/kredyt-na-samochod-dla-zadluzonych-czy-to-mozliwe/. Nawet posiadając negatywną historię w BIK-u możesz otrzymać pozytywną decyzję kredytową dzięki pośrednictwu określonych instytucji zajmujących się pomocą w takich przypadkach.

Kalkulator kredytów samochodowych online - oblicz ile zapłacisz

Przed podjęciem decyzji o kredycie samochodowym upewnij się, że będziesz w stanie spłacać comiesięczną ratę. Pamiętaj też, że długi okres spłaty, dzięki czemu zyskujesz niskie raty, zwykle oznacza większy całkowity koszt kredytu. W obliczeniu kosztów, jakie poniesiesz z pewnością pomoże kalkulator kredytów . Wystarczy wypełnić wskazane pola, by uzyskać wszystkie niezbędne informacje o kosztach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE