Reklama

Jak ubezpieczyć hulajnogę elektryczną?

Opublikowano:
Autor:

Jak ubezpieczyć hulajnogę elektryczną? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Hulajnogi elektryczne są stosunkowo nowym wynalazkiem, który w błyskawicznym tempie zyskał ogromną popularność. Takie pojazdy pojawiają się w całej Polsce, a w niektórych miejscach są alternatywą dla rowerów miejskich. Hulajnogi elektryczne mogą być drogie, a podczas jazdy istnieje opcja uszkodzenia mienia lub ciała innych osób. Z tego powodu warto wykupić ubezpieczenie takich pojazdów.

Hulajnoga elektryczna a prawo

Hulajnogą elektryczną można się poruszać, jednak przez prawo nie jest ona klasyfikowana jako pojazd podlegający obowiązkowemu ubezpieczeniu OC. Z tego powodu korzystanie z takich urządzeń jest bardzo niejednoznaczne, a na rynku nie ma specjalnych polis dotyczących wyłącznie hulajnóg. Istnieją natomiast ubezpieczenia, które pozwalają na wypłacenie odszkodowania osobie poszkodowanej z Twojej winy. Hulajnogę elektryczną można potraktować także jako mienie ruchome wchodzące w skład nieruchomości.

Więcej o ubezpieczeniu hulajnogi elektrycznej dowiesz się tutaj: https://rankomat.pl/nieruchomosci/ubezpieczenie-hulajnogi.

Jak ubezpieczyć hulajnogę?

Ubezpieczenie hulajnogi wymaga dokupienia kilku rozszerzeń do standardowej polisy mieszkaniowej. Jeśli chcesz uchronić się przed koniecznością zapłacenia odszkodowania innej osobie z własnej kieszeni, dobrze sprawdzi się OC w życiu prywatnym. Taka polisa pozwala na pokrycie szkód, które wyrządziłeś podczas jazdy. Mowa tu zarówno o mieniu, jak i zdrowiu innych osób.

OC w życiu prywatnym to jedno z rozszerzeń do polisy mieszkaniowej. Korzystając z hulajnogi elektrycznej, warto zakupić także NNW. Polisa chroni Cię przed koniecznością samodzielnego pokrycia kosztów leczenia uszczerbków na zdrowiu, których doznałeś podczas jazdy.

OC i NNW można dostać w pakiecie UTO, który jest dość nowym produktem na rynku. Został on stworzony z myślą o posiadaczach hulajnóg elektrycznych i innych urządzeń tego typu. Taka ochrona obowiązuje jedynie w sytuacji, gdy podczas korzystania ze sprzętu dojdzie do wypadku. W razie kradzieży trzeba zaopatrzyć się w osobne ubezpieczenie.

Hulajnogę elektryczną można objąć ubezpieczeniem ruchomości domowych, kupując rozszerzenie do polis mieszkaniowej. W większości przypadków konieczne będzie nabycie droższego wariantu zarezerwowanego dla sprzętów elektronicznych i wartościowych przedmiotów. Wszystko zależy od ustaleń z danym towarzystwem ubezpieczeniowym.

Ile kosztuje ubezpieczenie hulajnogi?

Aby ubezpieczyć hulajnogę, trzeba kupić OC w życiu prywatnym, NNW oraz polisę na ruchomości znajdujące się w lokalu. Są to dodatki do polisy mieszkaniowej, która kosztuje od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Zazwyczaj koszt takiego ubezpieczenia nie przekracza jednak 1000 zł. Kupując konkretną usługę, warto skorzystać z internetowych kalkulatorów, takich jak strona https://rankomat.pl/ubezpieczenie-mieszkania-i-domu/kalkulator. Pozwalają one na łatwe porównanie cen i zakresów ochrony bez wychodzenia z domu. Dzięki temu można nabyć ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej w atrakcyjnej cenie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE