Reklama

Jak odróżnić oponę letnią od zimowej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Jak odróżnić oponę letnią od zimowej - Zdjęcie główne

foto Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Odpowiedzialni kierowcy wiedzą, że posiadanie auta wiąże się z koniecznością regularnej wymiany ogumienia w zależności od pory roku. Opona to kluczowy element pojazdu i ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo kierowcy na drodze. Zakup właściwych opon jest bardzo ważny, ponieważ każda opona cechuje się innymi właściwościami i parametrami. Jak odróżnić oponę letnią od zimowej?


Zakup jakościowych opon od czołowych producentów zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze.

Sklep z oponami najlepszych producentów

Regularne wymienianie opon w aucie to podstawa, ponieważ element ten stanowi o naszym bezpieczeństwie na drogach. Warto zaopatrzyć się w markowe produkty od uznanych producentów; kupno jakościowych opon zwiększa nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Od stopnia zużycia opony zależy to, jak dobrze nasz samochód będzie trzymać się jezdni. Jeśli opony są mocno zużyte, wówczas kontrola nad autem będzie mniejsza i może dojść do pęknięcia opon podczas jazdy.

Warto postawić na markowe produkty, które pochodzą od renomowanych producentów. Opony charakteryzujące się wysoką jakością będą nam dzielnie służyć w różnych warunkach pogodowych, pewnie trzymając się nawierzchni. Dobrej jakości opony zwiększają przyczepność auta na zakrętach i skracają drogę hamowania, a to się wiąże z większym komfortem prowadzenia samochodu. Rozgrzany asfalt, śnieg czy opady deszczu nie będą stanowić przeszkód.

Na stronie https://noweopony.pl/opony/letnie znajdziemy opony od najlepszych producentów.

Jak odróżnić oponę letnią od zimowej?

Opony letnie są dopasowane do jeżdżenia w wysokich temperaturach po rozgrzanym asfalcie. Pamiętajmy, że tylko odpowiednie opony letnie zapewnią właściwą trakcję. Opona w wersji zimowej jest wykonana z innych surowców, a to sprawia, że charakteryzuje się inną giętkością, która jest dopasowana do niskich temperatur. Dodatkowo, opony zimowe posiadają również zupełnie odmienny bieżnik nie zapewniający tak dobrego prowadzenia pojazdu. Na stronie https://noweopony.pl/opony/zimowe znajdziemy przelicznik opon ułatwiający dobranie właściwego produktu do naszego samochodu. W łatwy i szybki można precyzyjnie wybrać odpowiednie opony. Podczas wyboru powinniśmy pamiętać o ciśnieniu w oponach. Jest to ważne, ponieważ zbyt niskie ciśnienie obniża trwałość opon i sprawi, że samochód będzie spalać więcej paliwa. Ciśnienie warto dobrać na podstawie wytycznych producenta.

Zakup opon zimowych - dlaczego warto?

Przy częstej jeździe po śniegu w mroźnych warunkach warto wyposażyć nasze auto w opony zimowe; są bardziej efektywne w opisanych warunkach. Dzięki nim możemy liczyć na większe bezpieczeństwo na drodze, a samo auto jest znaczniej wygodniej i łatwiej prowadzić. Dodatkowo, warto też mieć łańcuchy na opony, które możemy wykorzystywać w awaryjnych sytuacjach, gdy nawet opona zimowa okaże się mieć zbyt małą przyczepność.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE