reklama

Akwarium w domu

Opublikowano:
Autor:

Akwarium w domu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PromowanePosiadanie własnego akwarium w domu to marzenie niejednego młodego człowieka, a przez niektórych z powodzeniem realizowane. Zwykle zaczyna się od efektownej rybki w szklanym pojemniku. Rodzice sprawdzają w ten sposób zaangażowanie dziecka. Jeżeli wszystko toczy się pomyślnie przystępują wraz z dzieckiem do tworzenia prawdziwego już, domowego akwarium. U części młodych akwarystów zamiłowanie do obserwacji rybiego świata pozostaje na całe życie, a gdy usamodzielniają się, bardzo często kontynuują dziecięce marzenia i zakładają w domu najbardziej efektowne akwaria.

Oczko wodne w domu, czyli domowe akwarium

Otwierając swoją przygodę z domowym akwarium należy zacząć od przemyślenia lokalizacji, w którym ono znajdzie swoje stałe miejsce. I nie do końca chodzi tu o wygodę domowników, ale lokalizację, która będzie optymalna dla pływających w wodzie rybek. Akwarium nie powinno stać w miejscu wielogodzinnego operowania słońca, nie może również stać tuż przy oknie ani przy grzejnikach. Temperatura wody ma ogromne znaczenie a nawet niewielki jest wzrost czy spadek mogą wpłynąć na podwodne życie.  

Sklep akwarystyczny oferuje wszystkie urządzenia

Wszystkie elementy potrzebne do założenia akwarium można nabyć w sklepie akwarystycznym. Najpierw samo akwarium o wybranych parametrach, szklana pokrywa, oświetlenie, filtry: zewnętrzny i wewnętrzny, grzałka, termostat, uzdatniacze wody, pompa, odmulacze i szereg drobnych elementów potrzebnych do codziennej pielęgnacji akwarium. Gdy akwarium i wszystkie detale są skomponowane, można projektować jego wnętrze i kupować podłoże, rośliny i na koniec same ryby. 

Każdy miłośnik akwarystyki wie, że suma kosztów wyposażenia jest nieograniczona. Wszystko zależy od pojemności akwarium, które siłą rzeczy napędza wszystkie koszty. Ocenia się jednak, że akwarium do 110l może kosztować wraz z podstawowym wyposażeniem. ok. 1000zł. 

Ważnym elementem wyposażenia akwarium jest jego oświetlenie. Zarówno światło LEDowe jak i świetlówki spełniają swoje zadanie. Jednak oświetlenie LED do akwarium ma tę przewagę nad świetlówką, że nie emituje równolegle ze światłem energii cieplnej. Światło LED może być zamontowane bezpośrednio nad taflą wody i w ten sposób wzmacniać efekt fotosyntezy. Dodatkowo oświetlenie LED generuje niższy pobór prądu jest zatem bardziej przyjazne dla portfela mimo, że sama inwestycja jest kosztowniejsza.

Każdy składnik inwestycji w akwarium ma wiele opcji kosztów. Dlatego ostateczna wartość wydatków zależy od możliwości i inwencji domowników.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE