Agregat prądotwórczy jako awaryjne zasilanie
Agregat to urządzenie, które pozwoli nam generować prąd w przypadku dłuższej awarii sieci. Dzięki temu jesteśmy w stanie podtrzymać pracę najważniejszych sprzętów. Co więcej, współczesne modele posiadają system załączania rezerwy, dzięki czemu agregat można podłączyć do instalacji domowej. W przypadku awarii sieci, urządzenie załączy się i będzie dostarczało prąd, dopóki usterka nie zostanie naprawiona. W tym rozwiązaniu należy pamiętać jednak, że zawsze będzie chwila „ciszy”, zanim agregat zacznie dostarczać energię. Co jeszcze powinien mieć zatem dobry sprzęt przeznaczony do rozwiązań domowych? Przede wszystkim powinien być zasilany na benzynę. Jest to opcja najbardziej opłacalna, ze względu na niskie spalanie i koszty utrzymania. Poza tym, agregatory te generują niski poziom hałasu. Konstrukcja ich silników sprawia też, że ich serwisowanie nie jest trudne i powinno się je przeprowadzać po około stu godzinach pracy. Kolejnym atutem za benzynowym agregatem prądotwórczym jest łatwiejszy rozruch w okresie zimowym. Benzyna bowiem jest bardziej odporna na niskie temperatury.
Agregat prądotwórczy na budowę
Agregat możemy stosować nie tylko jako źródło awaryjnego zasilania. Świetnie sprawdzi się też na budowie. Tutaj jednak warto zwrócić uwagę na inne szczegóły. Przede wszystkim, w trakcie długotrwałej pracy tańszy w utrzymaniu będzie agregat prądotwórczy z silnikiem diesla. Urządzenia te są droższe, ale w trakcie eksploatacji koszta utrzymania takiego agregatu są niższe. Wpływa na to nie tylko niższa cena oleju napędowego, ale również niskie spalanie. Silnik wysokoprężny cechuje się bowiem wysoką sprawnością i niską awaryjnością. Dzięki temu nie będziemy mieć problemów w czasie eksploatacji. Na tej stronie przeczytasz więcej o zaletach i wadach obu typów silników. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że prace serwisowe przy agregatach z silnikiem diesla zaleca się dopiero po dwustu godzinach pracy.
Tani agregat prądotwórczy znaczy dobry?
Nie tylko rodzaj silnika jest istotną kwestią. Ogromny wpływ na decyzje zakupowe ma też cena agregatów. W tym miejscu należy więc się zastanowić nad tym, czy kupno taniego agregatu prądotwórczego ma sens? Odpowiedź na to pytanie możemy znaleźć na wszelkiego rodzaju serwisach aukcyjnych. Osoby, które zdecydowały się na tani wariant najczęściej skarżą się na problemy z uruchomieniem agregatu oraz nieszczelnymi zaworami. Wynikiem takich zaniedbań jest ulatniające się paliwo, co może być szczególnie niebezpieczne, gdy agregat prądotwórczy wykorzystywany jest w zamkniętym pomieszczeniu. Zobacz tutaj, z jakimi problemami zmagali się jeszcze internauci kupujący tanie agregaty prądotwórcze. Kupując droższy sprzęt uznanej marki możemy uniknąć przykrych niespodzianek i cieszyć się bezawaryjną pracą agregatu przez długie lata.