Reklama

Zwróć uwagę na samotnych i bezdomnych. Apel mieleckiej policji [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale W ostatnim czasie temperatury spadają znacznie poniżej zera. Właśnie osoby bezdomne są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu, co w konsekwencji może prowadzić nawet do śmierci. Mieleccy policjanci bardzo często sprawdzają opuszczone budynki i miejsca, w których gromadzą się bezdomni. Funkcjonariusze proszą o sygnały od mieszkańców.

Już jakiś czas temu, mieleccy policjanci odwiedzili osoby samotnie mieszkające na terenie powiatu mieleckiego, oferując pomoc. Kiedy temperatury na zewnątrz spadły znacznie poniżej zera, funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na osoby starsze, bezdomne oraz będące pod wpływem alkoholu.

W ostatnich dniach policjanci kontrolowali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby na co dzień nie mające dachu nad głową. Sprawdzali klatki schodowe, opuszczone budynki, altanki oraz ogródki działkowe. Podczas mrozów kontrolowali te miejsca, gdzie bezdomni mogą próbować schronić się przed niską temperaturą, wiatrem i śniegiem. Funkcjonariusze za każdym razem informują osoby bezdomne o możliwości skorzystania z noclegowni czy innej placówki.

- Przekazany na policję sygnał, może uratować komuś życie. Dlatego apelujemy do mieszkańców powiatu, aby zainteresować się tym, co się dzieje wokół nas, w szczególności losem sąsiadów, znanych nam osób samotnych, starszych, niepełnosprawnych czy wymagających pomocy. Jeśli chcemy pozostać anonimowi, taką możliwość daje nam przy zgłoszeniu Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W katalogu dostępnych zagrożeń KMZB znajduje się zgłoszenie o treści: „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Anonimowe zaznaczenie na mapie miejsca przebywania osób bezdomnych, czy innych potrzebujących pomocy, to informacja dla policjantów o miejscu, które powinni sprawdzić. Każde takie zgłoszenie jest niezwłocznie weryfikowane. - apelują funkcjonariusze.

- Przypominamy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby wezwania pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. - przypominają mieleccy policjanci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy