Reklama

Zachowuj się! Policja apeluje o zdrowy rozsądek na drodze

Opublikowano: pt, 30 kwi 2021 11:17
Autor: | Zdjęcie: KPP w Mielcu

Zachowuj się! Policja apeluje o zdrowy rozsądek na drodze - Zdjęcie główne

Przed nami długi majowy weekend. Pomimo epidemii koronawirusa funkcjonariusze spodziewają się wzmożonego ruchu na drogach. | foto KPP w Mielcu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale Majowy długi weekend będzie inny niż zwykle. Panująca epidemia koronawirusa i związane z tym przepisy nakładają na nas szereg obowiązków. Stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Niezmiennie jednak w tym czasie należy spodziewać się ogromnego ruchu na drogach. Policjanci apelują o rozsądek na drogach.

Przed nami długi majowy weekend. Pomimo epidemii koronawirusa funkcjonariusze spodziewają się wzmożonego ruchu na drogach.

PRZECZYTAJ TEŻ:


W tym roku działania związane z przedłużonym weekendem rozpoczynają się w piątek-30 kwietnia, a skończą w poniedziałek-3 maja. W tym okresie nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwali policjanci ruchu drogowego, którzy zwrócą szczególną uwagę nie tylko na kierujących pojazdami, ale także na pieszych i motocyklistów.

 

Kontrole drogowe


Funkcjonariusze w trakcie kontroli drogowych będą sprawdzali wymagane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdem, prawidłowość przewożenia pasażerów oraz dzieci w fotelikach, zwrócą uwagę na stan techniczny i wyposażenie auta oraz sprawdzą stan trzeźwości kierowcy. Będą także reagowali na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, a zwłaszcza przekraczanie dopuszczalnej prędkości czy nieprawidłowe wyprzedzanie.

Przypominamy także o ograniczeniach w ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton z wyłączeniem autobusów w dniach:

   

 • 30 kwietnia 2021 w godzinach 18:00 – 22:00
     
 • 1 maja 2021 w godzinach 8:00 – 22:00
     
 • 2 maja 2021 w godzinach 18:00 – 22:00
     
 • 3 maja 2021 w godzinach 8:00 – 22:00

Obostrzenia

 

W związku z obecną sytuacją, mundurowi zwrócą także uwagę na przestrzeganie obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

Czas wolny oraz ładna pogoda będą sprzyjały spędzaniu czasu na wolnym powietrzu. Nie zapominajmy o obostrzeniach związanych z panującą pandemią. Pamiętajmy o stałych zasadach bezpieczeństwa, takich jak:

 • zachowania odpowiedniej odległości w przestrzeni publicznej od innych,
 • obowiązkowego zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych,
 • ścisłego przestrzeganie zasad sanitarnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.