Reklama

Wielkanoc 2022. Więcej kontroli policyjnych w czasie świąt

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: podkarpacka policja

 Wielkanoc 2022. Więcej kontroli policyjnych w czasie świąt - Zdjęcie główne

Jedź ostrożnie i bezpiecznie. Będzie więcej kontroli policyjnych | foto podkarpacka policja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Aby zadbać o bezpieczeństwo podczas trwania Świąt Wielkanocnych, mieleccy policjanci wzmożą kontrole drogowe na terenie naszego powiatu. Policjanci szczególną uwagę zwracać będą na trzeźwość kierujących, przestrzeganie limitów prędkości oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

- Podróżujmy zgodnie z przepisami, wspólnie zadbajmy o to, aby nadchodzące Święta były bezpieczne. - apelują policjanci.

Corocznie, okres świąteczny jest dla policjantów czasem wzmożonych działań prewencyjnych. Zwiększony ruch na drogach spowodowany podróżowaniem do rodzin stwarza większe ryzyko zaistnienia wypadków drogowych. Chcąc ograniczyć liczbę wypadków ze skutkiem śmiertelnym, ale również tych mniej niebezpiecznych zdarzeń drogowych, policjanci zintensyfikują swoje działania na drogach powiatu mieleckiego.

Podczas służby policjanci wydziału ruchu drogowego szczególną uwagę zwracać będą na przestrzeganie ograniczeń prędkości, wykorzystując laserowe mierniki prędkości z rejestracją obrazu oraz służbowe pojazdy wyposażone w widorejestratory. Funkcjonariusze zwrócą również uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez użytkowników pojazdów oraz właściwe przewożenie dzieci w samochodach. Działania policjantów bezwzględnie dążyć będą do eliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących.

Policjanci przypominają również o zakazie ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 roku w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych pojazdów na drogach.

 

Zakaz ten obowiązuje w dniach:

  • 16 kwietnia br. od godz. 18.00 do 22.00,
  • 17 kwietnia br. od godz. 8.00 do 22.00,
  • 18 kwietnia  br. od godz. 8.00 do 22.00
- Każdy z nas będąc, kierowcą może zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Jedź ostrożnie! Wspólnie zadbajmy o to, aby tegoroczne Święta Wielkanocne były bezpieczne i szczęśliwe. - zachęca policja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy