Reklama

Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym w Mielcu i Rzeszowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym w Mielcu i Rzeszowie - Zdjęcie główne

Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym w Mielcu i Rzeszowie | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale W związku z obchodzonym 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw, w dniach 20-26 lutego 2023 r. po raz kolejny odbędzie się ogólnopolski Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Jest to inicjatywa koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości, a jej celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych oraz przyniesienie potrzebującym skutecznej pomocy. Zainteresowani będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad prawnych i informacji udzielanych w trakcie dyżurów pełnionych w wyznaczonych punktach w każdym województwie.

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mielcu zapraszają osoby, które doświadczyły przestępstwa, w szczególności przemocy domowej, na spotkanie w dniu 23 lutego 2023 roku w godz. 11:00 do 12:00 w siedzibie budynku KPP w Mielcu (świetlica), gdzie policjanci oraz osoba pierwszego kontaktu z Lokalnego Punktu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem udzielą m.in. informacji na temat:

  • praw przysługujących osobom pokrzywdzonym oraz sposobów ich realizowania (np. gdzie i w jaki sposób takie osoby mogą złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa);
  • możliwości skorzystania przez osoby pokrzywdzone z bezpłatnej pomocy finansowanej ze środków Funduszu Sprawiedliwości – zakres pomocy oraz aktualna lista podmiotów ją świadczących znajduje się na stronie: www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl.
W Mielcu przy ul. Reja 1 mieści się Lokalny Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Osoba pierwszego kontaktu pełni dyżury w lokalnym punkcie we wtorki (w godz. 14.00-19.00) oraz czwartki (w godz. 8.00-13.00). Można również skorzystać z konsultacji telefonicznej - nr 530 380 330.

Zachęcamy też do kontaktu z całodobową Linią Pomocy Pokrzywdzonym +48 222 309 900. Infolinia jest dostępna całodobowo, w tym w językach - angielskim, rosyjskim i ukraińskim.

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Rzeszowie

Dodatkowo w Tegorocznym Tygodniu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w dniach od 22 do 26 lutego, każda osoba zainteresowana będzie mogła uzyskać bezpłatną poradę prawną w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Rzeszowie.

Jak już zostało wskazane, do akcji kolejny raz włącza się także Okręgowa Izba Radców Prawnych w Rzeszowie. Wyznaczeni radcy prawni będą od poniedziałku do piątku pełnić dyżury stacjonarne:

  • poniedziałek, godz: od 9:00 do 12:00
  • wtorek, godz. od 12:00 do 15:00
  • środa, godz. od 9:00 do 12:00
  • czwartek, godz. od 9:00 do 12:00
  • piątek, godz. od 9:00 12:00

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy