Reklama

Reklama

Trwają konsultacje z druhami OSP [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 17 maja 2021 04:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale Konsultacje w powiecie mieleckim dotyczące projektu ustawy rozpoczęły się od spotkania 14 maja w Rzędzianowicach podczas posiedzenia zarządu powiatowego ZOSP w Mielcu. W tym samym dniu w remizie OSP w Kiełkowie zorganizowano spotkanie z druhami OSP z terenu gminy Przecław, a 15 maja z druhami z gminy w Padwi Narodowej.

Tematem spotkań były konsultacje w sprawie projektu ustawy, której celem będzie uregulowanie sytuacji stowarzyszeń jakimi są ochotnicze straże pożarne. We wszystkich spotkaniach uczestniczył zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP  st.bryg. Andrzej Marczenia.

W remizie OSP Kiełków byli również obecni: zastępca komendanta powiatowego komendy powiatowej PSP w Mielcu bryg. Marek Gawlak, burmistrz gminy Przecław Renata Siembab i komendant gminny ZOSP dh Marcin Wieczerzak jako gospodarz. 

W Padwi Narodowej w spotkaniu z druhami i zastępcą podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP uczestniczył komendant powiatowy PSP w Mielcu mł.bryg. Łukasz Kapinos i komendant gminny ZOSP dh Piotr Kędzior jako gospodarz. W trakcie zorganizowanych zebrań st.bryg. Andrzej Marczenia bardzo szczegółowo omówił założenia nowej ustawy, a po ich przedstawieniu spotkania przybrały formę dyskusji, w której druhowie zadawali pytania dotyczących zapisów w omawianym projekcie ustawy i przedstawiali swoje spostrzeżenia. Zgłoszone przez druhów uwagi zostały odnotowane i zostaną przekazane do rozpatrzenia twórcom konsultowanego projektu.

 W kolejnych dniach zaplanowano następne spotkania w pozostałych gminach powiatu mieleckiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.