Reklama

Policja rozpoczęła ogólnopolską akcję

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. KR

Policja rozpoczęła ogólnopolską akcję  - Zdjęcie główne

foto Fot. KR

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale Rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Na drodze - Patrz i Słuchaj”. To kolejna akcja informacyjno – edukacyjna policjantów, która ma na celu zwrócenie uwagi pieszych na zagrożenia związane m.in. z nieostrożnym wejściem na przejście, korzystaniem z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię oraz przebieganiem przez jezdnię. Kierowcom ma przypomnieć o obserwacji drogi oraz obowiązku zachowania szczególnej ostrożności zbliżając się do przejść dla pieszych.

Postęp technologii i ciągła potrzeba bycia online sprawiają, że z jednej strony wszelkie nowinki techniczne ułatwiają życie i mają wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, z drugiej natomiast mogą pośrednio przyczynić się do tragedii. Telefony, tablety czy też urządzenia GPS pomagają, ale także rozpraszają uwagę i przez to mogą być przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze.

W ramach akcji "Na Drodze – Patrz i Słuchaj" policjanci będą uświadamiać i przypominać kierującym pojazdami o potrzebie obserwacji drogi i jej otoczenia, obowiązku zachowania szczególnej ostrożności przy przejściach dla pieszych, w tym zmniejszenia prędkości tak, aby nikogo nie narazić na niebezpieczeństwo.

Natomiast pieszym chcą przypomnieć o zagrożeniach związanych  m.in. z bezpiecznym poruszaniem się po drodze (chodnik, droga dla pieszych, pobocze, jezdnia, droga dla rowerów), nieostrożnym wejściem na przejście/jezdnię, w tym bezpośrednio przed jadący pojazd, przebieganiem przez jezdnię.

Przestrzeganie przepisów, koncentracja, obserwacja, nawiązanie kontaktu wzrokowego pieszy-kierowca, wzajemny szacunek i życzliwość to czynniki, które z pewnością mają istotny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy