Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń funkcjonuje już ponad 6 lat. Jej celem jest ułatwianie kontaktu z policją. Od początku jej funkcjonowania mieszkańcy Mielca i okolic chętnie dzielą się z funkcjonariuszami swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w ich najbliższej okolicy, nanosząc na mapę w 2022 r. blisko 8 tysięcy zgłoszeń, z czego ponad połowa zagrożeń się potwierdziła.Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne rozwiązanie opracowane m.in. przy udziale obywateli. Podczas konsultacji społecznych wskazywali oni swoje oczekiwania i potrzeby w zakresie poprawy poczucia bezpieczeństwa. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę.
Co mielczanie zgłaszają do krajowej mapy zagrożeń?
Każde z ponad 7700 zgłoszeń zostało zweryfikowane przez policjantów. Mieleccy mundurowi, głównie dzielnicowi, potwierdzili niemal 3900 zgłoszeń naniesionych na mapę. Natomiast blisko 3,5 tys. kart – zgłoszeń po zweryfikowaniu i sprawdzeniu okazało się niepotwierdzonymi.Wśród najczęściej zgłaszanych zagrożeń znalazły się:
- przekraczanie dopuszczalnej prędkości - 612 zgłoszeń,
- nieprawidłowe parkowanie - 312 zgłoszeń,
- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - 219 zgłoszeń.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest aplikacją mobilną. Aby z niej skorzystać, potrzebujemy telefonu z dostępem do Internetu. Każde zgłoszenie jest na bieżąco weryfikowane.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.