Reklama

Co mielczanie zgłaszają do krajowej mapy zagrożeń?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Co mielczanie zgłaszają do krajowej mapy zagrożeń? - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
16
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Na sygnale Funkcjonująca od ponad 6 lat Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dobrym narzędziem do anonimowego kontaktu mieszkańców z policją. Sprawdź, co w ubiegłym roku zgłaszali mieszkańcy Mielca i okolic.

 Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń funkcjonuje już ponad 6 lat. Jej celem jest ułatwianie kontaktu z policją. Od początku jej funkcjonowania mieszkańcy Mielca i okolic chętnie dzielą się z funkcjonariuszami swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w ich najbliższej okolicy, nanosząc na mapę w 2022 r. blisko 8 tysięcy zgłoszeń, z czego ponad połowa zagrożeń się potwierdziła.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne rozwiązanie opracowane m.in. przy udziale obywateli. Podczas konsultacji społecznych wskazywali oni swoje oczekiwania i potrzeby w zakresie poprawy poczucia bezpieczeństwa. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę.

Co mielczanie zgłaszają do krajowej mapy zagrożeń?

Każde z ponad 7700 zgłoszeń zostało zweryfikowane przez policjantów. Mieleccy mundurowi, głównie dzielnicowi, potwierdzili niemal 3900 zgłoszeń naniesionych na mapę. Natomiast blisko 3,5 tys. kart – zgłoszeń po zweryfikowaniu i sprawdzeniu okazało się niepotwierdzonymi.

Wśród najczęściej zgłaszanych zagrożeń znalazły się:

  • przekraczanie dopuszczalnej prędkości - 612 zgłoszeń,
  • nieprawidłowe parkowanie - 312 zgłoszeń,
  • spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - 219 zgłoszeń.
Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wyeliminowano 98% wszystkich potwierdzonych zgłoszeń.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest aplikacją mobilną. Aby z niej skorzystać, potrzebujemy telefonu z dostępem do Internetu. Każde zgłoszenie jest na bieżąco weryfikowane.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy