Wymarzone ciało
Marzenie, aby ciało było jak najdłużej jędrne, pełne blasku i elastyczności, często pozostaje tylko marzeniem. Z czasem skóra staje się bardziej wiotka, a jej młody wygląd zanika, pojawiają się widoczne braki kolagenu, a z twarzy znika uśmiech, ustępując miejsca zmarszczkom.Często wiąże się to z brakiem ochoty na wyjście, spędzania czasu w gronie najbliższych koleżanek. Czy tak musi być? Jak poradzić sobie z upływającym czasem, jak przedłużyć ten uśmiech i cieszyć się rozświetloną i elastyczną skórą przez kolejne dni i lata? Spróbujemy znaleźć receptę.
Aby kobieta mogła cieszyć się takim stanem skóry dłużej, musi nieco jej pomoc. Z pomocą przychodzą różne linie kosmetyczne, których mamy tysiące. Pytanie - którą wybrać? Czy ten kosmetyk, który ma przyjaciółka, córka, kuzynka? Wiele pytań, a gdzie odpowiedź?
Trudno ją otrzymać. Jest wiele sklepów, drogerii, salonów - który wybrać? A jak ze szczerością, czy zawsze otrzymamy dobrą i właściwą odpowiedź? Czy sprzedadzą nam dobry czy najdroższy kosmetyk; co jest ważne: zadowolenie klienta czy sprzedaż?
Co potrzebuje nasza skóra?
Pierwsza i najważniejsza zasada: kosmetyk dobrać należy do rodzaju i potrzeb skóry w danym momencie, określając najpierw jej rodzaj, stan, kondycję. Jeśli chcemy, aby produkty, które zakupimy, pełniły określone funkcje dla naszej skóry, a wydane pieniądze nie okazały się zbędne, musimy pokierować się kilkoma zasadami.Każda kobieta i jej skóra potrzebuje innego kosmetyku. Jedna będzie miała suchą skórę i potrzebuje bardziej nawilżającej linii, aby wyrównać poziom nawilżenia i bardziej uelastycznić skórę, inna przy cerze tłustej lub mieszanej potrzebuje wyrównania wydzielającego się nadmiaru sebum, aby makijaż, który nałoży rano, trzymał się przez cały dzień.
Źródło: pixabay.com
Czy to możliwe? Ależ tak, nasza skóra jest chętna do współpracy z nami, tylko musimy dać jej szansę, a efekt będzie rewelacyjny.
Zarówno pierwsza, jak i druga kobieta potrzebuje doradcy, który podpowie, jaki produkt zakupić, aby nie doszło do odmiennej reakcji skóry, a tym samym pogorszenia jej stanu.
Przy skórach problemowych należy podejść bardziej delikatnie, nie tylko z kwestią zaleczenia problemu, aby sytuacja się nie powtarzała.
Typy kobiecej skóry
Skóra trądzikowa, atopowa, naczyniowa to już są skóry problemowe i potrzebują więcej cierpliwości w jej pielęgnacji. Jedną z cudownych recept jest systematyka, bez niej nie rozwiążemy problemu, nie uzyskamy efektu spowolnienia procesu starzenia, którego nie zatrzymamy, ale podjęte procesy i nasza praca da efekt i możemy zmniejszyć jego tempo.Właściwie dobrana pielęgnacja zregeneruje stan skóry niedowilżonej, często napiętej. Szczególnie odczuwalny będzie to efekt dla osób siedzących w ogrzewanym lub klimatyzowanym pomieszczeniu.
Skóra narażona jest cały czas na ciepłe nadmuchy powietrza. Jeśli mamy do czynienia z cienką i wrażliwą cerą, zaraz pojawią się efekty, przesuszone miejsca, których często dotykamy, drapiemy, więc stają się magnesem do wszelkiego rodzaju zmian alergicznych. Dlatego nigdy nie można doprowadzić do stanu, iż skóra jest napięta i sucha.
Bardzo szybko mogą pojawić się liszajowate zmiany czy pękające naczyńka. Odpowiednie nawilżenie skóry to pierwszy z punktów pojawiający się na naszej recepcie. Nie ma znaczenia, czy to lato, czy zima - o każdej porze roku i każdej porze dnia jest to ważne, gdyż to będzie pozwalało się rozwinąć problemom lub spowoduje ich brak.
Oczyszczanie = piękna i młoda
Kolejnym z ważnych etapów dbania o skórę twarzy jest oczyszczenie. To pierwszy i jeden z ważniejszych kroków pielęgnacyjnych, o którym nadal za mało się mówi. To proces, który ma przygotować skórę na przebywanie w różnych warunkach w ciągu dnia.Jeśli skóra jest oczyszczona /dobrze umyta, a nie tylko opłukana wodą, to wówczas kolejne kosmetyki, które nakładamy, będą spełniały swoje funkcje. Pory naszej skóry po oczyszczeniu będą mogły przyjąć krem, skóra wewnętrzna uzyska stopień nawilżenia, jaki potrzebuje; nie odczuje braku i nie będą się pojawiały zaczerwienienia, które w pewnym stopniu oznaczają i sygnalizują skórę wrażliwą i z brakiem nawilżenia.
Podkład, który nałożymy na tak przygotowaną skórę, będzie dłużej się trzymał i nie musimy się martwić o pojawiające się szybkie błyszczenie skóry, gdyż nie będzie produkowała dodatkowo sebum, chcąc wyrównać poziom nawilżenia.
Źródło: pixabay.com
Skóra wewnętrzna uzyska tyle nawilżenia, ile potrzebuje i nie będą widoczne na zewnątrz procesy nadprodukcji sebum, tzw. "świecenie się" strefy T.
Produkty, które stosujemy do właściwego oczyszczenia skóry, powinny mieć zawsze w zaleceniach użycie wody. Taki kosmetyk spełni w 100% swoją rolę, jeśli po nałożeniu spłuczemy go wodą.
Jeśli będzie to użycie płatka kosmetycznego, niestety większą część zanieczyszczenia pozostawimy wewnątrz skóry. To spowoduje, że nie tylko za mała ilość kremu znajdzie się w naszej skórze wewnętrznej, ale też pozostaną zanieczyszczenia, wolne rodniki, toksyny, a także bakterie. To kolejny krok, który przyspiesza powstawanie stanów zapalnych, ropnych i trądzikowych.
Należy pamiętać także, iż woda zaburza nasze pH; to dlatego osoby mające suchą skórę, często odczuwają dyskomfort i ściągnięcie skóry. Dlatego niezbędne po umyciu, spłukaniu, styczności skóry z wodą jest użycie toniku. Kolejny produkt, bez którego nasza skóra nie może istnieć. Tonik wyrównuje pH skóry, przywraca płaszcz hydrolipidowy, tym samym czujemy komfort, a w głąb naszej skóry wchłonie się 100% kremu, a nie jak w przypadku braku toniku w pielęgnacji - tylko 40%. Jest to łącznik pomiędzy naszą skórą a kosmetykiem.
Recepta to kremy?
Kremy to kolejna tajemnica i zagadka: jaki krem wybrać, z jakim składem? Ciągłe pytania i niestety, często popełniamy zły wybór.Kiedy sięgnąć po przeciwzmarszczkowe kosmetyki, aby nie było za wcześnie? Czy kierować się nazwą "przeciw" - czyli kupić go wcześniej, zanim te oznaki starzenia się pojawią?
Kremy nawilżające, matujące, rozświetlające - czym się różnią i który wybrać, co mają w składzie, czego unikać?
Ile pytań zadanych po to, aby kupić jeden krem. Tak, to ważne pytania i udzielając właściwych odpowiedzi, możemy skórze pomóc, a złym wyborem - zaszkodzić. Odnosi się to zresztą nie tylko do kremu. Chcemy kupić właściwy, nawet zapłacić więcej, ale za ten, którego efekt zobaczę nie tylko w portfelu. Czy warto przepłacać? Już w kolejnym artykule więcej o doborze kremu, toniku, podkładu. Obalanie mitu: podkład pomaga czy szkodzi? Już wkrótce odpowiedzi....
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.