Reklama

TOP 19 najpiękniejszych działek rekreacyjnych w Mielcu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 13 maj 2022 14:37
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Wybraliśmy się do Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Solidarność", który mieści się przy ul. Kilińskiego w Mielcu. To miejsce, gdzie mieszkańcy chętnie wypoczywają, sadzą warzywa czy spędzają czas z rodziną.

Uchwałą z 1981 r. Rady Miejskiej oraz Naczelnika miasta Mielca został wydzielony teren pod działki w Mielcu, ogród przyjął nazwę Pracowniczy Ogród Działkowy „Solidarność”. Początkowo ogród liczył 22,5 ha w tym 570 nr. działek.

W 2012 r Miasto uchwałą oddało w użytkowanie wieczyste dodatkowe ha. Ogród Zwiększył się o dodatkowe 64 działki. Od 2013r., ogród liczy 634 działki rekreacyjno ogrodowe. W latach 80 minionego wieku, działki były uprawiane i obsiane w 100%. Działkowcy na ogrodzie uprawiali warzywa, owoce, drzewa, krzewy jak i różnego rodzaju ptactwo tj. kury, kaczki, króliki oraz gołębie na potrzeby własne.

Stowarzyszenie Ogrodowe Rodziny Ogród Działkowy „Solidarność” w Mielcu w 2019r wszedł w XXI wiek. Zarząd ,,wyszedł na świat”, instalując sieć internetową, zakładając stronę www.rodsolidarnosc.mielec.pl . Na ogrodzie został zainstalowany monitoring, zakupiono komputery, wymieniono oświetlenie na bardziej ekologiczne (lampy i oprawy LED). W 2020 r decyzją Zarządu oświetlono wszystkie poletka śmietnikowe wraz z ich dojazdami do bram głównych wjazdowych.

Ceny działek różnią się w zależności od lokalizacji i poziomu zagospodarowania – między innymi od tego, czy posiadają (i jaką) altanę. Własny ogródek działkowy to miejsce, w którym można zrobić grilla, uprawiać kwiaty, owoce i warzywa. To tylko niektóre powody, dla których można zakupić działkę rekreacyjną.

Wolicie działkę czy raczej dom z ogródkiem? Piszcie w komentarzach.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy