Reklama

TOP 11. Najlepsze położne w Mielcu. Zobaczcie listę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Niedawno pytaliśmy naszych Czytelników o najlepszą położną w Mielcu. Spośród wymienionych położnych wybraliśmy 11, które zgłaszaliście najczęściej. Zobaczcie listę najpopularniejszych położnych w Mielcu.

Położna jest obecna na każdym etapie życia kobiety. Zajmuje się edukacją seksualną, profilaktyką chorób kobiecych, poradnictwem w zakresie planowania rodziny, macierzyństwa i ojcostwa. Wspiera kobietę w czasie porodu i w opiece nad noworodkiem.

Do kompetencji położnej zalicza się nie tylko asystowanie przy porodzie, jak wiele osób błędnie sądzi. Rola położnej jest znacznie większa. Położna zajmuje się:

  • profilaktyką chorób kobiecych,
  • edukacją w zakresie metod planowania rodziny,
  • rozpoznawaniem ciąży i jej prowadzeniem  - monitorowaniem, kierowaniem na niezbędne badania,
  • opieką nad kobietą w ciąży fizjologicznej,
  • poradnictwem laktacyjnym,
  • prowadzeniem fizjologicznego porodu i połogu,
  • opieką nad noworodkiem i edukacją w zakresie pielęgnacji narodzonego dziecka,
  • poradnictwem w zakresie żywienia kobiety w ciąży i noworodka,
  • edukacją w zakresie szczepień ochronnych,
  • przyjmowaniem porodu lub podejmowaniem nagłych decyzji dotyczących porodu w czasie nieobecności lekarza prowadzącego.
Z usług położnej środowiskowej w ramach POZ może skorzystać każda kobieta w dowolnym momencie swojego życia – a więc nie tylko w czasie ciąży i połogu, ale również w okresie dojrzewania i menopauzy czy w trakcie rekonwalescencji po operacjach ginekologicznych.

Kobietom w ciąży (od 21. tygodnia) przysługują spotkania z położną refundowane przez NFZ. Aby móc z nich skorzystać, należy wypełnić odpowiednią deklarację – jej wzór można otrzymać w przychodni.

Kobieta ma prawo do wyboru położnej, nie musi koniecznie decydować się na położną z przychodni, do której należy. Możliwa jest też zmiana pierwotnie wybranej położnej. Bezpłatnie takiej zmiany można dokonać 2 razy w danym roku kalendarzowym. Za każdą kolejną zmianę dokonaną w tym samym roku trzeba zapłacić 80 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy