Reklama

Mieleckie Dni Seniora zza kulis [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Co prawda od Mieleckich Dni Seniora minął niespełna tydzień, ale wciąż jest na ustach mielczan. Senioralia to masa przygotowań. Panie z najmłodszego klubu Natura z Dziubkowa podzieliły się z nami zdjęciami z przygotowań. Zobaczcie sami.

- Klub Natura z osiedla Dziubków to najmłodszy mielecki klub, dlatego postanowiłyśmy na tegorocznych Mieleckich Dniach Seniora zaznaczyć naszą obecność. Od uroczystego rozpoczęcia naszej działalności głowiłyśmy się, co by tu przygotować. - opowiadała pani Janina Tomczyk, przewodnicząca klubu. 

Od 12 lipca działa już nowy klub seniora w Mielcu. Tym razem powstał na osiedlu Dziubków. Obecnie korzysta z niego 27 mieszkańców, którzy skończyli 60 lat. Klub to miejsce spotkań osón w wieku senioralnym. To miejsce, w którym mogą swobodnie spotykać się i oddawać ulubionym aktywnościom osoby, które dobrze się czują i są chętne na poznawanie innych ludzi. Klub działa pod nazwą "Natura:. Nazwa ta powstała na pierwszym spotkaniu przed założeniem klubu. Dlaczego ta nazwa?

-Natura służy człowiekowi, także w wymiarze zdrowia psychicznego. Jesteśmy jej częścią, a coraz większa liczba badań wskazuje, że kontakt z naturą sprzyja zdrowiu, zadowoleniu, szczęściu oraz aktywizuje zachowania prospołeczne. Nasze powinowactwo do natury jest genetyczne i głęboko zakorzenione w ewolucji. - opowiadała Janina Tomczyk przewodnicząca klubu seniora.

We wtorek, 20 lipca odbyło się uroczyste rozpoczęcie działalności klubu i już wtedy prezes klubu zapowiadała "że Naturę będzie widać na tegorocznych Senioraliach. Jak przykazały, tak zrobiły. 13 września w ramach Mieleckich Dni Seniora odbył się konkurs literacko-poetycki w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w  Mielcu. Udział wzięła Halina Wardzińska reprezentująca Klub Seniora Natura z Dziubkowa i to właśnie ona zajęła pierwsze miejsce w czytaniu swoich wierszy. 

Na finał członkowie Klubu Seniora także wyróżnili się pięknymi własnoręcznie zrobionymi jesiennymi bukietami. Bukiety stworzyła pani Eliza Bylicka. Z bukietami w rękach członkowie Natury prezentowali klub w sobotę na finałowym marszu.

- Pięć bukietów wręczyliśmy dla naszych klubowych przyjaciół: prezydentów oraz naczelnik wydziału spraw społecznych. - opowiada pani Janina. - Mam nadzieję, że na tegorocznych Mieleckich DNiach Seniora zanaczyliśmy naszą obecność, a w przyszłym roku pokażemy się jeszcze bardziej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy