Reklama

Konkurs  You Can Dance – Nowa Generacja rozstrzygnięty! Jak poszło uczniom reprezentującym powiat mielecki? 

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ilona Drozdowska – Nieć

Konkurs  You Can Dance – Nowa Generacja rozstrzygnięty! Jak poszło uczniom reprezentującym powiat mielecki?  - Zdjęcie główne

Zespół Taneczny „Hasztaszki” | foto Ilona Drozdowska – Nieć

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Konkurs „You can Dance - Nowa generacja 2” dobiegł końca. O północy z 5 na 6 marca zakończyło się głosowanie na najlepsze prezentacje taneczne uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Zainteresowanie konkursem i  poziom zaangażowanie szkół przerosły oczekiwania organizatorów. W zawodach mieliśmy także reprezentantów z naszego powiatu. Byli to uczniowie z SP 7 w Mielcu oraz SP w Borowej. Jak im poszło?

Konkurs You Can Dance – Nowa Generacja

Konkurs „ You Can Dance- Nowa Generacja”  jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, dla których taniec jest pasją życiową. Konkurs ten powstał  z inicjatywy Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji i Nauki.  Konkurs był okazją dla dzieci i młodzieży do zwiększenia swojej aktywności fizycznej, zaprezentowania swoich  umiejętności przed szerszą publicznością.

W drugiej edycji „You Can Dance- Nowa Generacja”  brali udział uczniowie z 350 szkół podstawowych, którzy nadesłali nagrania do jurorów konkursu ze swoim pokazem choreograficznym. Głosowanie było anonimowe i ogólnodostępne na Internecie  Na uczestników oddano kilkaset tysięcy głosów, jednakże po wygraną w konkursie mogło sięgnąć tylko 10 szkół.

 Zwycięzcami  drugiej edycji konkursu „You Can dance – Nowa generacja” zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr  10 im. Komisji Edukacji Narodowej w Toruniu. To oni otrzymali od internautów najwięcej głosów (86 005) i otrzymali nagrodę pieniężną w  wysokości 15 tysięcy złotych. Dodatkową nagrodą dla zwycięzców jest odwiedzenie ich  szkoły przez gwiazdy  programu. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 8 im. Janusza Korczaka w Jaworznie (85 234 głosów - nagroda  9 tysięcy złotych), a trzecie Szkoła Podstawowa nr 20 im. Natalii Machałowej w Kielcach ( 73 063 głosów  - nagroda 8 tysięcy złotych).

Reprezentanci z powiatu mieleckiego w konkursie You Can Dance

W konkursie „ You Can Dance – Nowa generacja 2” występowali uczniowie z naszego powiatu: ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Ignacego Łukasiewicza i Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Borowej (Zespół Taneczny „Hasztaszki”).

Niestety, tancerze z powiatu mieleckiego  nie dotarli do finałowej „dziesiątki” konkursu „You Can Dance- Nowa Generacja”.

Ilona Drozdowska – Nieć, opiekunka „ Hasztaszek”" Jestem przekonana, że choć moje podopieczne nie zajęły wysokiego miejsca w konkursie, to będą nadal rozwijały swoją pasję taneczną."

Według nieoficjalnych informacji „Hasztaszki” otrzymały około 4 tysięcy głosów. Pani Ilona nie wyklucza, że w przyszłości „ Hasztaszki” wezmą udział w innych konkursach tanecznych. Uczestnikom  życzymy powodzenia i wytrwałości w realizowaniu swojej pasji.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE