reklama

Tłumy na spotkaniu z Krystyną Gucewicz i Krystyną Czubówną [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Tłumy na spotkaniu z Krystyną Gucewicz i Krystyną Czubówną [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaWernisaż malarstwa i fotografii mieleckich artystów a także spotkanie z pisarką Krystyną Gucewicz i popularną lektorką Krystyną Czubówną - to podsumowanie drugiego dnia Mieleckiej Strefy Kobiet - imprezy Urzędu Miejskiego w Mielcu i Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK. Impreza przyciągnęła tłumy.

W niedzielę 8 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej można było zobaczyć pracę mieleckich artystów. Prace opowiadają o różnym obliczu kobiecości. Finałem wydarzenia było spotkanie autorskie z Krystyną Gucewicz, która na łamach wydawnictwa ARKADY opublikowała swój "Notes" w którym przedstawia anegdoty i zabawne historie z życia ludzi świata kultury, filmu, teatru czy plastyki. Fragmenty książki czytała Krystyna Czubówna. 

Zobacz wywiad z Krystyną Gucewicz

Notes Krystyny Gucewicz czyli Fołtyn w śmietanie (Wydawnictwo ARKADY)

Autorka wspomina największych artystów polskiego teatru, filmu i estrady, pisarzy, artystów plastyków. Ludzi, których poznała, z którymi współpracowała i o których pisywała latami w prasie, a potem odwiedzała w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Ta książka to setki anegdot, zabawnych historyjek podanych z życzliwością i uśmiechem o tych, którzy zaszczycili autorkę zaufaniem i przyjaźnią.

W Notesie Krystyny Gucewicz znaleźli się m.in.: Stan Borys, Jerzy Bralczyk, Krystyna Czubówna, Piotr Fronczewski, Irena Santor, Karol Strasburger, Stanisław Tym oraz niezapomniani: Hanka Bielicka, Stefania Grodzieńska, Gustaw Holoubek, Jan Himilsbach, Agnieszka Osiecka, Danuta Szaflarska, Violetta Villas, Zbigniew Zapasiewicz.

Krystyna Gucewicz - poetka, publicystka, pisarka, satyryk, reżyser, krytyk sztuki, teatrolog, wykładowca uniwersytecki, dziennikarka, autorka programów radiowych i telewizyjnych. Pochodzi z kresowego rodu Gucewiczów, którego sławnym reprezentantem jest architekt Wawrzyniec Gucewicz, budowniczy ratusza i katedry w Wilnie. Ukończyła Wydział Filologii Polskiej UW oraz Studium Dziennikarstwa UW. Prowadziła dział kulturalny „Expressu Wieczornego” i tygodnika „Szpilki”, współtworzyła programy telewizyjne: „Wieczór z Alicją”, „Na stojaka”, współpracowała m.in. z Polskim Radiem.

Wydała kilkanaście książek, w tym autobiograficzną prozę „Pogrzeb wróbla”, „Zaczekaj na koniec deszczu” i „Jeszcze wczoraj miałam raka”, oraz biograficzne „Szymon Szurmiej” i „Jak być kochanym - Andrzej Kopiczyński”. Zdobyła uznanie jako poetka: „Z miłości”, „Łzy ptaka”, „Kocham cię”, „Tabletki na miłość”,” Przytul mnie”, „Serce na smyczy”, „Nagie wiersze”, „Wtorek z kremem waniliowym”.

Jest pomysłodawczynią i realizatorką dziesiątek koncertów, spektakli, z których wiele weszło na stałe do kalendarza imprez kulturalnych Warszawy. W Teatrze Narodowym od osiemnastu lat realizuje Ostry Dyżur Poetycki.

Wernisaż wystawy w Galerii MBP 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE