Reklama

Reklama

Spotkanie dla opiekunów pomników historii

Opublikowano: 7 czerwca 2019 20:09
Autor:

Spotkanie dla opiekunów pomników historii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W Zamku w Krasiczynie odbędzie się tegoroczny zjazd opiekunów i zarządców wszystkich obiektów wpisanych na listę pomników historii. Tegoroczna 9. edycja Spotkania będzie połączona z promocją albumu „100 pomników historii”.

Organizowane przez Narodowy Instytut Dziedzictwa rokrocznie Spotkania Opiekunów Pomników Historii to wydarzenia skupiające właścicieli i zarządców najcenniejszych dla polskiej kultury obiektów. Spotkania odbywają się zawsze w obiekcie uhonorowanym tytułem pomnika historii. W tym roku wybór padł na Zamek w Krasiczynie, który otrzymał to  wyróżnienie w 2018 r.

Na 12-13 czerwca dla uczestników Spotkania przewidziane są: prezentacja filmu Narodowego Instytutu Dziedzictwa i TVP Kultura „Szlakiem miejsc niezwykłych – pomniki historii: Zamek w Krasiczynie”, promocja albumu „100 pomników historii”, prelekcja poświęcona genezie, rozwojowi i potencjałowi pomników historii, a także szkolenia eksperckie z zakresu finansowania dziedzictwa i zarządzania nim w kontekście rozwoju turystyki kulturowej.

Pomniki historii to obiekty o szczególnych wartościach materialnych i niematerialnych oraz znaczeniu dla dziedzictwa kulturowego naszego kraju. Do elitarnego grona mogą dołączać obiekty architektoniczne, krajobrazy kulturowe, układy urbanistyczne lub ruralistyczne, zabytki techniki, obiekty budownictwa obronnego, parki i ogrody, cmentarze, miejsca pamięci najważniejszych wydarzeń lub postaci historycznych oraz stanowiska archeologiczne.

Z każdym rokiem lista najcenniejszych obiektów polskiej kultury powiększa się. Do dziś wyróżnienie to nadano ponad 100 zabytkom, aby symbolicznie uhonorować w ten sposób najważniejsze dla polskiej kultury obiekty na 100-lecie odzyskania niepodległości.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.