Reklama

Niepełnosprawni rywalizują po raz kolejny

Opublikowano: wt, 6 gru 2016 17:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W poniedziałek w Gimnazjum nr 2 w Mielcu mieliśmy okazję uczestniczyć w VI Podkarpackim Dniu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. To kolejne już tego typu wydarzenie, podczas którego między sobą konkurowali niepełnosprawni.

W imprezie wzięło udział sześćdziesięciu niepełnosprawnych intelektualnie przedstawicieli poszczególnych klubów z różnych miejscowości, w tym Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "Koło" w Mielcu. Na znak rozpoczęcia ceremonii wniesiona została uroczyście flaga przez uczestników planowanych zmagań, w asyście zawodników mieleckiej piłki ręcznej SPR Stal Mielec.                                                                                               

Dzieci oraz młodzież, które miały okazję zaprezentować swoje umiejętności, jak się okazało, to osoby niezwykłe, nie traktujące swojej niepełnosprawności jak przeszkody. W obliczu trudności widać na ich twarzach uśmiech, pokorę i wolę walki.

Wyzwania, którym zostali poddani, podczas poszczególnych konkurencji wydawały się ponad ich możliwości, jednakże niepełnosprawni zawodnicy podołali temu sprawdzianowi, dopingowani przez publiczność na sali.                                                                                                                                                          
Rywalizacji wszystkich reprezentantów klubów Olimpiad specjalnych przyglądali się między innymi: wicestarosta Maria Napieracz, wiceprezydent miasta Jan Myśliwiec, doradca prezydenta Marek Paprocki, radni miasta Mielca.  

Głos podczas planowanych wystąpień zabrała dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Mielcu, Urszula Występek, podkreślając, jak istotne wydarzenie w życiu niepełnosprawnych osób pełnią takie przedsięwzięcia, i z jak dużym wiąże się to trudem i czasem przygotowań tych osób.
Uczestnicy Olimpiad Specjalnych to przede wszystkim Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "Koło" w Mielcu, Uczniowski Klub Sportowy "Sokół", "Strzyżyki" Strzyżów, "Koszyczek" z Rudnika nad Sanem, "Iskierka" z Grębowa, oraz klub "PRO- SPORT" Jarosław.                                                                                                
Należy wspomnieć również o sukcesie w zorganizowaniu całej imprezy wolontariuszy, opiekunów oraz trenerów, którzy cały czas pomagali i dopingowali swoich podopiecznych. Na zakończenie ceremonii przedstawiciele grupy biegowej "Zabiegani" przemaszerowali wraz z uczestnikami zawodów przez salę i zdjęli zawieszoną wcześniej flagę, kończąc rywalizację.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.