Nagrody „Plastykonu” rozdane
W tym roku 87 zgłoszonych prac oceniało jury w składzie: Barbara Pawełczyk-Klara, artystka malarka, absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie; Małgorzata Waga-Zając, instruktor plastyki Domu Kultury SCK; Tomasz Mrozowski, malarz, absolwent ASP we Wrocławiu. Nagrody wręczały: Zastępca Prezydenta Miasta Mielca — Adriana Miłoś i zastępca dyrektora SCK ds. Domu Kultury — Justyna Pomykała Berrached.W tym roku jury w kategorii I (klasy 1-4 szkoły podstawowej) nagrodziło:
- nagroda - Maja Ratusińska (SP 13, op. art. Lucyna Kostecka),
- nagroda - Zofia Jaskot (SP 3, op. art. Bogumiła Witas),
- nagroda -Maksymilian Bogdan (PZPSW, op. Agnieszka Hyjek).
Wyróżnienia w tej kategorii przyznano: Aleksandrze Musze (SP 8, op. Edward Kociański), Martynie Zielińskiej (SP 8, op. Edward Kociański), Matyldzie Falarz (SP 11, op. art. Lidia Pieróg), Gabrieli Kulińskiej (SP 8, op. Edward Kociański), Mai Dereń (SP 8, op. Edward Kociański).
Nagrody w kategorii II (klasy 5-8 szkoły podstawowej):
- nagroda - Dawid Domagała (PZPSW, op. Renata Bieś),
- nagroda - Emil Wąż (SP 9, op. Mariola Słąba),
- nagroda -Nikola Kubiś (PZPSW, op. Renata Bieś).
Wyróżniono: Ksenię Skucińską (SP 3, op. Mariola Słąba), Magdalenę Antonów (SP 11, op. Dorota Baltyzar), Lenę Kawalec (SP 7, op. Urszula Kapuścińska - Kopacz).
W kategorii III (szkoły średnie) nagrodzono:
- nagroda - Piotr Koceniak (PZPSW, op. Mariola Jurek),
- nagroda - PZPSW op. Mariola Jurek),
- nagroda - PZPSW op. Mariola Jurek.
Wyróżniono: Karola Puzio (ZS im. Groszkowskiego w Mielcu, op. Lubomira Trela), Przemysław Rucki (PZPSW op. Mariola Jurek).
Na wręczeniu nagród wystąpiła para taneczna: Oliwier Wcisło i Beata Serafin ze Studia Tańca „Gala". Opiekunami artystycznymi pary są: Mariusz Sosiński i Damian Ortyl.
Konkurs dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej PLASTYKON jest podsumowaniem całorocznej twórczości artystycznej dzieci i młodzieży z mieleckich szkół podstawowych i średnich. Konkurs powstał z inicjatywy Domu Kultury SCK, który od lat jest też jego organizatorem. Celami konkursu są: przegląd twórczości artystycznej, rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia oraz doskonalenie technik. Dla wielu uczniów i uczennic jest to okazja do debiutu artystycznego i wystawienniczego. Tematyka konkursu jest dowolna i nie ogranicza zakresu ocenianych prac.
W pierwszym etapie prace plastyczne są wybierane przez opiekunów artystycznych i nauczycieli w rekrutacji wewnętrznej. 10 najlepszych prac z każdej szkoły bierze udział w ocenianiu przez niezależne jury w trzech kategoriach wiekowych (I kategoria – klasy 1-4 szkoły podstawowej, II kategoria – klasy 5-8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum, III kategoria – szkoły średnie). Nagradzane są różnorodne prace plastyczne: obraz, ilustracja, grafika, kolaż. Każdemu „Plastykonowi” towarzyszy pokonkursowa wystawa zwycięskich prac w Domu Kultury SCK, tak też będzie w tym roku.
Wystawę oglądać można do 30 czerwca w godzinach otwarcia Galerii ESCEK.
Godziny otwarcia Galerii:
- poniedziałek - nieczynna
- wtorek - 11.00 - 19.00
- środa - 11.00 - 19.00
- czwartek - 11.00 - 19.00
- piątek - 11.00 - 19.00
- sobota - nieczynna
- niedziela - 15.00 - 19.00
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.