Reklama

Można już oglądać niezwykłe zdjęcia Adama Mikołajczyka w Przecławiu

Opublikowano: pt, 13 maj 2022 11:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W Przecławiu miał miejsce wernisaż wystawy fotografii Adama Mikołajczyka pt. "Cierpienie" oraz debata na temat zdrowia psychicznego mężczyzn. W debacie udział wziął policyjny psycholog oraz specjaliści i terapeuci zajmujący się zdrowiem psychicznym. Komenda Powiatowa Policji w Mielcu objęła patronatem wydarzenie jako wsparcie dla inicjatywy, która zwraca uwagę na istotny aspekt, jakim jest pomoc psychologiczna dla mężczyzn pracujących w służbach mundurowych.

Dom Kultury w Przecławiu wspólnie z Stowarzyszeniem kulturalne JARTE, z psychologami i terapeutami, zorganizowali wernisaż oraz debatę na temat zdrowia psychicznego mężczyzn. Do współpracy zaproszono również Komendę Powiatową Policji w Mielcu oraz psychologa policyjnego z Sekcji Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Wstępem do dyskusji był wernisaż fotografii Adama Mikołajczyka pochodzącego z Krakowa, który zaprezentował jedenaście prac obrazujących według autora niechcianą prawdę o istnieniu męskiego cierpienia. Wystawa “Cierpienie” podejmuje dialog z kodem kulturowym “prawdziwego mężczyzny”, a jej tematem jest przemilczane męskie cierpienie, o którym często dowiadujemy się zbyt późno.

Debata, z udziałem policyjnego psychologa mł. asp. Mateusza Majkuta, traktowała między innymi na temat związany ze stresem, z jakim muszą radzić sobie policjanci, ratownicy medyczni oraz mężczyźni pracujący w służbach mundurowych. Policyjny psycholog mówił o tym, czy funkcjonariusze potrafią radzić sobie ze stresem, kto najczęściej zgłasza się po pomoc i w jakich okolicznościach oraz jak dbać o zdrowie psychiczne i jak szukać pomocy dla siebie lub swoich bliskich w sytuacjach kryzysowych, związanych ze złym samopoczuciem i stanami depresyjnymi. Podczas debaty rozmawiano również o tym, jaki jest obecnie stan świadomości na temat zdrowia psychicznego w środowisku mężczyzn oraz jak ta świadomość wygląda w środowisku policyjnym. W debacie wzięli udział także: Joanna Szatkowska (psycholog i terapeura z Mielca), Jakub Kajdaniuk z Fundacji Kapitan Światełko. Fundacja odpowiada za organizację największej w polsce kampanii "Mosznowładcy" skierowanej do mężyczn. Kampania ma mmiejsce co roku w listopadzie podczas ogólnoświatowej akcji #Movember. W debacie zabrał głos także Mariusz Surowiec z Fundacji IPIR, która prowadzi w Przecławiu poradnię zdrowia psychicznego. 

Zdjęcia Adama Mikołajczyka można oglądać w Przecławiu do połowy czerwca.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy