Reklama

Mielec. Duet kobiecy w „SŁOWIE”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: nadesłane

Mielec. Duet kobiecy w „SŁOWIE” - Zdjęcie główne

Duet kobiecy w „SŁOWIE” | foto nadesłane

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura 15 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu odbyło się spotkanie literackie z Elżbietą Żuchowską-Pezdą i Justyną Ryczek z Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO rozpoczynające cykl spotkań „Dwa słowa w SŁOWIE”.

Spotkania mają na celu prezentację dwóch osób z Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO. Będą miały charakter kameralnych spotkań czasami w bibliotece, czasami w plenerze lub kawiarni. O charakterze przebiegu spotkania będą decydowali bohaterowie, którzy zaproszą swoich gości i wybiorą miejsce. Na wstępie prezes Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO Aleksandra Piguła, wręczyła  legitymację TMZM im. Władysława Szafera w Mielcu Steni Krawiec i przedstawiła młodego kandydata na członka MGL Kacpra Kusaka. Powitała też bohaterki spotkania i obecnych stałych członków grupy: Teresę Elżbietę Pyzik, Jana Robaka, Kazimierza Trelę, Zbigniewa Ortyla, Danutę  Maziarz, a także Joannę Graboś i Mariannę Piasecką-Chuchro. 

Następnie głos zabrały bohaterki spotkania, które przedstawiły swoje wiersze, opowiedziały, jak zaczęła się ich przygoda z pisaniem i przeczytały po kilka swoich utworów. Była też okazja do wspólnych rozmów na temat sposobu pisania, inspiracji  i realizacji swoich pasji, nie tylko poetyckich. Pierwsze spotkanie z cyklu „Dwa słowa w Słowie” zakończyło wspólne zdjęcie.

- To bardzo bogate doświadczenie, jakże inne od oficjalnych spotkań. W małym, kameralnym gronie można się czasem więcej dowiedzieć o człowieku i temu mają służyć takie spotkania. - podsumowuje Aleksandra Piguła.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy