Reklama

Literaci ponownie się spotykają. Grupa "Słowo" zorganizowała warsztaty literackie

Opublikowano: sob, 20 cze 2020 16:28
Autor:

Literaci ponownie się spotykają. Grupa "Słowo" zorganizowała warsztaty literackie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Pod takim tytułem 19 czerwca 2020 roku odbyły się w Hotelu Polskim pierwsze w tym roku z kilku zaplanowanych warsztaty poetyckie w ramach umowy na realizację zadania publicznego Gminy Miejskiej Mielec zawartej przez TMZM na rok 2020 na podstawie złożonej przez TMZM oferty konkursowej.

Uczestnikami spotkania byli członkowie Mieleckiej Grupy Literackiej "Słowo" wybrani w oparciu o regulamin sporządzony przez Zarząd MGL SOWO będącej podmiotem organizacyjnym TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu (Aleksandra Piguła, Teresa Elżbieta Pyzik, Danuta Rusin, Małgorzata Mikina, Beata Pleban, Ewa Siembida, Kinga Kaszub, Danuta Maziarz, Beata Borkowska –Setera, Henryka Marek). 


W warsztatach uczestniczył także prezes TMZM Janusz Chojecki, a relację zdjęciową z wydarzenia wykonał mielecki fotoreporter- członek zarządu TMZM Bogumił Trojnacki . W pierwszej części zajęć   uczestnicy warsztatów wysłuchali wykładu dr Zofii Brzuchowskiej  na temat roli współczesnej poezji w życiu kulturalnym społeczeństwa na przykładzie utworów znanej rzeszowskiej poetki Janiny Ataman. 


Jest ona autorką następujących tomików: ”Zwodzony most”, „Odcienie szarości”, „Rozmowy z mistrzem”, „Jesteśmy igraszką”, „Czysta kartka”. W przygotowaniu jest  kolejny tomik poezji „Pieszo”. Poezja autorki była tłumaczona na język słowacki i ukraiński. Jej wiersze o tematyce miłosnej, religijnej, egzystencjonalnej, pisane zrozumiałym, obrazowym językiem,  przyjęte zostały z aprobatą uczestników warsztatów.


Druga część spotkania miała dynamiczny przebieg, połączony z prezentacją wierszy poetów z MGL „Słowo”. Prowadząca dr Brzuchowska udzielała każdemu uczestnikowi rzeczowych, konkretnych uwag nt. odczytanych wierszy, swoje odczucia przekazywali też członkowie spotkania. Sugestie, uwagi, spostrzeżenia były cennym materiałem do przemyśleń i korekty niektórych utworów. Warsztaty odbyły się w sali bankietowej restauracji „Secesja” przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa zgodnie z aktualnymi przepisami sanitarnymi obowiązującymi w czasie pandemii. 


Cieszyły się wielkim zainteresowaniem ich uczestników i niewątpliwie przyczynią się do podniesienia poziomu jakościowego ich twórczości literackiej. 
Na podkreślenie zasługuje fakt, iż warsztaty te były pierwszym  z wielu projektów kulturalno-edukacyjnych zaplanowanych przez TMZM na rok 2020 zrealizowanym w realu, pomimo ciągle istniejących ograniczeń pandemicznych.

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.