reklama
reklama

Dziewczyna z granatem w mieleckim wydaniu. Zobaczcie sami [ZDJĘCIA, TELEDYSK]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dziewczyna z granatem w mieleckim wydaniu. Zobaczcie sami [ZDJĘCIA, TELEDYSK] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
21
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
KulturaW związku ze zbliżającą się rocznicą 80-lecia powstania warszawskiego powstał teledysk do piosenki "Dziewczyno z granatem". Teledysk był nagrywany w Mielcu. Zobaczcie sami!
reklama

Udział w nim wzięli: Fundacja "Prawda i Pamięć" im. gen. Stanisława Maczka, Zmotoryzowana Grupa im. gen. Maczka: Adam Gryczman, Zbigniew Murdza, Zbigniew Dyl, Piotr Pszeniczny, Kacper Majocha, Sylwia Cichoń, Patriotyczny Mielec: Grzegorz Miller i Karol Dolina oraz Kamila Bik, Natalia Bik, Renata Bik i Mateusz Wójcik.

 

 

Wszystkie ujęcia w filmie były nagrane w Mielcu. Cover zaśpiewała Kamila Bik, za miks mastering odpowiadał Mariusz Matuszkiewicz.

Celem teledysku upamiętniającego powstanie warszawskie jest przede wszystkim oddanie hołdu bohaterom, którzy walczyli o wolność Polski. Dodatkowo ma on na celu edukację młodego pokolenia na temat historii i znaczenia powstania warszawskiego oraz zachowanie pamięci o tych wydarzeniach. Teledysk także buduje lokalną tożsamość i jedność, pokazując, że pamięć o powstaniu jest żywa nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce.

reklama

Pomysłodawcą tego projektu była Renata Bik, która wraz z córką podzieliła się tym pomysłem z Fundacją "Prawda i Pamięć" im. gen. Stanisława Maczka.

 

 

- Panowie z fundacji od razu byli nastawieni pozytywnie do tego projektu. Nie spodziewałam się, że są aż tak profesjonalni. Każdy uczestnik teledysku miał robioną przymiarkę stroju z powstania, panowie udostępnili wóz i motocykl, bardzo dbali o szczegóły, więc z pewnością dobrze będzie się oglądało ten teledysk

— powiedziała Renata Bik.

reklama

- Chciałam przy okazji podziękować pani, która udostępniła nam swoje podwórko na nagrania oraz Wojtkowi Maciaszkowi, który stanął za kamerą i stworzył piękne ujęcia oraz wszystkim tym, którzy nam pomagali

— dodała.

 

 

Wokal: Kamila Bik
Zdjęcia i reżyseria: Wojtek Maciaszek i Kamila Bik
Miks mastering: Mariusz Matuszkiewicz
Montaż: Kamila Bik
Producent: Kamila Bik i Fundacja "Prawda i Pamięć" im.gen. Stanisława Maczka
Scenografia: Fundacja "Prawda i Pamięć" im.gen. Stanisława Maczka
Pojazdy militarne, umundurowanie i wyposażenie : Zmotoryzowana Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. gen Maczka
Scenariusz: Adam Gryczman, Kamila Bik
 
Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku i trwało 63 dni. Było jednym z najważniejszych i najbardziej dramatycznych wydarzeń w historii Polski podczas II wojny światowej. Zorganizowane przez Armię Krajową (AK), miało na celu wyzwolenie Warszawy spod niemieckiej okupacji przed nadciągającą Armią Czerwoną.

reklama

W lipcu 1944 roku, w obliczu zbliżającej się Armii Czerwonej i odwrotu wojsk niemieckich, Komenda Główna AK zdecydowała się na powstanie. Celem było nie tylko wyzwolenie Warszawy, ale także zademonstrowanie woli Polaków do samodzielnego wyzwolenia się, co miało wpływać na powojenne losy Polski.

Powstanie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17:00, zwanej „Godziną W”. Początkowe sukcesy powstańców szybko zostały przyćmione przez przewagę techniczną Niemców i brak dostatecznej ilości broni. Niemcy brutalnie tłumili powstanie, co doprowadziło do śmierci około 200 tysięcy osób i niemal całkowitego zniszczenia miasta.

Mimo militarnej klęski, Powstanie Warszawskie stało się symbolem heroizmu i dążenia do wolności. Pokazało niezłomność ducha narodu polskiego.

reklama

Dziś Powstanie jest upamiętniane co roku 1 sierpnia o godzinie 17:00 minutą ciszy. W Warszawie znajduje się Muzeum Powstania Warszawskiego, które gromadzi pamiątki i edukuje o bohaterstwie powstańców.

Powstanie Warszawskie pozostaje jednym z najważniejszych symboli walki o niepodległość Polski.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama