reklama

Diabeł w ludzkiej skórze w Przecławiu. Niezwykła premiera filmu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W sobotę, 22 października, w Domu Kultury w Przecławiu odbyła się promocja filmu "Diabeł Łańcucki". Piękne stroje, zwyczaje i tradycje szlacheckie I Rzeczypospolitej zachwyciły gości przybyłych na to wydarzenie.
reklama

"Diabeł Łańcucki" to powrót do tradycji polskiego kina i seriali historycznych, klasyki gatunku, jaki powstał 50 lat temu, jak "Czarne chmury"  czy "Pan Wołodyjowski". Film powstał na podstawie powieści Jacka Komudy, który specjalizuje się w dziejach Rzeczypospolitej szlacheckiej. W Polsce sprzedano pół miliona jego książek.

Akcja filmu toczy się na początku XVII wieku, a głównym bohaterem jest właściciel Łańcuta i okolicznych wsi, Stanisław Stadnicki, awanturnik, zwany Diabłem, nieokiełzany toczący ciągłe walki z sąsiadami.

 Prace nad serialem rozpoczęły się w październiku 2020 roku, zdjęcia trwały 10 dni, kręcono je w Bieszczadach i okolicach, w miejscach prawdziwej historii. Część zdjęć i nagrań nakręcono na Zamku w Krasiczynie, we dworze Bachowie.

Na planie pracowało 10 koni, 40 rekonstruktorów, ponad 40 osób ekipy filmowej. W rolach głównych występują: Radosław Pazura, Piotr Zawadzki, Mateusz Banasiuk, Emilia Sulej, Antoni Sałaj, Michał Białecki, Urszula Nawrót, Wojciech Konikiewicz, Piotr Warszawski, Marek Richter.

Produkcja kosztowała 824 tys. zł. Prawie 900 osób uczestniczyło w zbiórce pieniędzy,  uzyskując 280 tys. zł.  Producentem serialu jest Fundacja Ułani Króla Jana z Birczy.                                                                                                               P

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Burmistrz Przecławia Renata Siembab, Piotr Pszeniczny Prezes KH "Prawda i Pamięć", dr Radosław Swół – prezes Euro Eko Sp. z o.o

Jestem dumna, że właśnie u nas, w Przecławiu, miało miejsce to historyczne i artystyczne wydarzenie, jakim była promocja i prezentacja filmu "Diabeł Łańcucki"- powiedziała burmistrz Przecławia, Renata Siembab.

Dyrektor Domu Kultury w Przecławiu Krzysztof Urbański złożył podziękowania przybyłym: ZGRH im. gen. S. Mączki, Stowarzyszeniu Prawda i Pamięć oraz Fundacji Ułani Króla Jana, dzięki której mogliśmy przenieść się w czasy Rzeczypospolitej Szlacheckiej.

 

                                                                                                              

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama