reklama

Rodzinne granie nie na ekranie w Trześni. Już po raz ostatni [PLAKAT-ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kalendarz imprezÓsme z cyklu spotkań „Rodzinne granie nie na ekranie", czyli międzypokoleniowych spotkań z grami planszowymi i karcianymi odbędzie się tym razem w Trześni. Na wydarzeniu nie zabraknie dobrej zabawy, uśmiechów i oczywiście planszówek. Nie może was zabraknąć.
reklama

Międzypokoleniowe spotkania z grami planszowymi i karcianymi to doskonała okazja umożliwiająca miłośnikom gier planszowych i karcianych skorzystanie z szerokiej oferty gier, w tym nowości, a dla osób, które dotychczas nie znały tej formy aktywności - do rozpoczęcia rodzinnej przygody z tego typu grami. Podczas spotkań można nauczyć się zasad i zagrać w wiele różnorodnych gier planszowych i karcianych. Animatorzy-wolontariusze tłumaczą zasady gier, a uczestnicy mogą grać między sobą lub razem z animatorami.

- Gry planszowe i karciane dobrane zostały w taki sposób, aby w spotkaniach mogły aktywnie uczestniczyć całe rodziny (dzieci, młodzież, dorośli, dziadkowie), integrując się poprzez udział w wybranych przez siebie grach i rozgrywkach. - zachęcają organizatorzy. - Przygotowaliśmy również kącik z grami dla najmłodszych oraz konkursy i nagrody dla uczestników.

W trakcie spotkań wydzielane są strefy:

  • Gier rodzinnych – z grami przygodowymi, karcianymi i edukacyjnymi dla całej rodziny,
  • Gier logicznych – dla graczy zainteresowanych łamigłówkami, układankami oraz grami słownymi i karcianymi,
  • Kącik dla dzieci – strefa gier, zabaw i animacji dla najmłodszych, gry dla dzieci już od 2 roku życia.   
Dodatkową atrakcją podczas spotkań są świeże soki owocowe i owocowo-warzywne, dzięki czemu uczestnicy otrzymują porcje witamin.

Podczas listopadowego - ostatniego w tym roku - spotkania ogłoszone zostaną wyniki konkursu aktywności prowadzonego od pierwszego spotkania. Dzieci i młodzież gromadziły punkty za obecność i rozgrywki, dzięki czemu mają szansę na otrzymanie ciekawych gier, np. „Lisek urwisek" wyd. Nasza Księgarnia, „Pradawny las" wyd. Rebel, „Śpiące królewny", wyd. Rebel. Gry otrzyma 10 osób z największą ilością punktów.

Spotkania organizowane były w gminach wiejskich powiatu mieleckiego, we współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich, OSP, Gminnymi Domami Kultury, Stowarzyszeniami. W zależności od warunków atmosferycznych spotkania odbywały się w budynkach będących w dyspozycji wymienionych powyżej podmiotów lub w plenerze.

Celem zadania jest integracja rodzin i wspólnot lokalnych po okresie pandemii, ich aktywizacja społeczno-kulturalna oraz pokazanie ciekawej i wartościowej pod kątem edukacyjnym formy spędzania wspólnie wolnego czasu.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama