reklama
reklama

Korso na weekend. Multum koncertów, wernisaż artystów STKP, tydzień festiwalu filmowego i powracający pchli targ!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Korso na weekend. Multum koncertów, wernisaż artystów STKP, tydzień festiwalu filmowego i powracający pchli targ! - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kalendarz imprezCzego wyczekiwać w nadchodzącym weekendzie? A przy okazji, jakie wydarzenia odbędą się w kolejnym tygodniu? Dzisiaj przybliżymy Wam szczegóły wydarzeń w szczególności związanych ze zbliżającym się Świętem Niepodległości - w ten weekend czeka nas masa koncertów, nie tylko w Mielcu. Warto sprawdzić wszystkie propozycje! A co więcej? Piszemy też o najbliższym pchlim targu, a także o atrakcjach dla wszystkich kinomanów. Czytajcie!
reklama

Piątek, 10.11


Tradycyjne śpiewanki patriotyczne w Parku Oborskich 

 

Zbliżają się coroczne „Śpiewanki patriotyczne” organizowane przez Muzeum Regionalne Park Oborskich. Wydarzenie odbędzie się 10 listopada o godzinie 17:00 przed Pałacykiem Oborskich. Poprzedzi je przybycie Ognia Niepodległości z Kostiuchnówki, który zostanie przetransportowany przez Jednostkę Strzelecką 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego, a następnie zaplanowane jest rozpalenie Watry Niepodległości. Wejście na to wydarzenie jest darmowe!

reklama

 

STKP zaprasza na wernisaż wszystkich miłośników sztuki!

 

Tego samego dnia w Galerii ESCEK w Domu Kultury SCK o godz. 18.00 rozpocznie się wernisaż, na którym zostaną zaprezentowane dzieła artystów związanych z Stowarzyszeniem Twórców Kultury Plastycznej im. Jana Stanisławskiego.

Otwierająca się wystawa tradycyjnie, jak co roku ugości twórców z Mielca i okolic, zrzeszonych w STKP. Na tej wystawie artyści zaprezentują swoje obrazy czy rzeźby, które powstały w ciągu ostatniego roku, w tym prace stworzone podczas plenerów!

Warto dodać, że członkowie STKP to zarówno profesjonalni artyści, jak i miłośnicy sztuki, którzy pochodzą z różnych środowisk w Mielcu i powiecie mieleckim. Co za tym idzie ich twórczość jest na tyle rozmaita, że każdy może znaleźć na tej wystawie coś dla siebie. Co warto podkreślić, wystawa będzie dostępna do zwiedzania aż do 10 grudnia.

reklama

 

Poznajcie bliżej muzykę polskich kompozytorów w pięknym otoczeniu

 

Zamek w Baranowie Sandomierskim niebawem powita wszystkich głodnych muzycznych wrażeń. Zbliżają się bowiem muzyczne obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zamek w Baranowie Sandomierskim przygotował dwa wyjątkowe koncerty, które stanowić będą hołd dla 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Jedną z atrakcji w ramach tego świętowania będzie koncert, który odbędzie się 10 listopada. To wyjątkowe wydarzenie nosi nazwę "Muzyka polskich kompozytorów" i zostanie wykonane przez utalentowanych artystów: Renatę Drozd (sopran), Magdalenę Trzebińską (fortepian) oraz Artura Jaronia (fortepian). Rozpoczęcie koncertu planowane jest na godzinę 18:00 i odbędzie się w urokliwym Saloniku Malinowym.

reklama

 

Sobota, 11.11


Nadchodzi Koncert Niepodległościowy MOS

 

Mielecka Orkiestra Symfoniczna przygotowuje tradycyjny już "Koncert Niepodległościowy", który odbędzie się rzecz jasna 11 listopada. Start widowiska muzycznego o godzinie 16:00 w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. 

W tym roku dyrygent MOS, Piotr Wyzga, przygotował specjalny występ z udziałem solistów. Koncert obejmuje kompozycje Wojciecha Kilara, Stanisława Moniuszki, Tadeusza Wywrockiego oraz Marcin Pokusy. 

Wejściówki są dostępne w kasie kina Galaktyka. W razie braku biletów, organizator zachęca do przyjścia 5 minut przed koncertem, ponieważ zazwyczaj na widowni są jednak wolne miejsca.

 

Niedziela, 12.11

 

Świętowanie niepodległości w Przecławiu? Przedstawiamy koncert "Drogi do Niepodległej"  

 

Dom Kultury w Przecławiu zaprasza na widowisko muzyczne "Drogi do Niepodległej" w niedzielę, 12 listopada, o godzinie 18:00. Wejście jest darmowe!

Podczas koncertu usłyszysz piosenki patriotyczne oraz poznasz ważne wydarzenia i postacie z historii Polski. Wykonawcami będą zespół INVICTUS i młodzieżowa grupa teatralna Domu Kultury w Przecławiu. Przygotowali oni repertuar obejmujący utwory Jacka Kaczmarskiego, zespołu Republika, zespołu Czerwone Gitary, a także pieśni legionowe i patriotyczne w nowoczesnych aranżacjach.

 

Po koncertach na pchli targ?

 

To już kolejny pchli targ, który nie da się ukryć cieszy się w naszym mieście dużym zainteresowaniem! Na zbliżającym się mieleckim targu będziecie mogli sprzedać lub wymienić zabawki, książki, odzież, małe urządzenia AGD oraz wiele innych drobiazgów, które już nie są Wam potrzebne, ale mogą sprawić radość innym osobom.

Przypominamy, że wydarzenie przeznaczone jest wyłącznie dla osób prywatnych, a udział w nim jest całkowicie bezpłatny. 

Najbliższy "Pchli targ" czynny będzie w godzinach od 10:00 do 14:00 i odbędzie się na terenie targowiska Mój Rynek w tę niedzielę. Dołączcie wydarzenia i cieszcie się zakupami oraz wymianą rzeczy w przyjaznej atmosferze!

 

Na co przejść się do kina? Sprawdźcie propozycję „Wtorku z dobrym kinem”

 

Kino Galaktyka zaprasza na cotygodniowy, wyjątkowy seans filmowy, który zostanie zaprezentowany w kinie Galaktyka w Mielcu w ramach cyklu "Wtorek z dobrym kinem". Film, który ukaże się w najbliższy wtorek to prawdziwa podróż przez przekonanie koreańskie zwane "In-Yun", które głosi, że ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach.

Nora (w tej roli Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) dorastali razem w Korei Południowej. Jednak los w młodości rozerwał ich na długie lata. Dzięki mediom społecznościowym, odnaleźli się nawzajem w Nowym Jorku, gdzie ich miłosna i migrancka odyseja nabiera tempa. Warto zaznaczyć, że Nora jest już wówczas mężatką, podczas gdy Hae Sung jest świeżo upieczonym singlem. To spotkanie stawia przed nimi trudne pytania: "Co by było gdyby?".

Cena wejściówki: 12 złotych. Start seansu: 20:10. Czas trwania filmu: 1h 46min.

 

Poniedziałek, 13.11 - piątek, 17.11

 

Nie przegapcie darmowym seansów filmowych w ramach rzeszowskiego Festiwalu Filmowego!

 

Dokładnie się w połowie listopada, w przyszłą środę przeniesiemy się do magicznego Rzeszowa, gdzie kinematografia i prawa człowieka splotą swoje wątki w jednym niezwykłym wydarzeniu. Wyższa Szkoła Prawa i Administracji oraz klimatyczne Kino Za Rogiem Cafe otwierają swoje podwoje dla wszystkich poszukiwaczy wrażeń podczas 21. Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. To wyjątkowe spotkanie, zorganizowane przez Helsińską Fundację Praw Człowieka, już po raz szesnasty zawita do stolicy Podkarpacia. 

Festiwal to nie tylko okazja do poznania praw człowieka, które w wielu miejscach na świecie nadal nie są szanowane. To także refleksja między innymi nad poziomem wolności w naszym kraju czy zagłębienie się w kwestie praw zwierząt oraz wojną w Ukrainie i jej ofiarach.

Wstęp na wszystkie projekcje i wykłady festiwalowe jest wolny, z wyjątkiem grup zorganizowanych. Te powinny dokonać rezerwacji wcześniej. Przyjdźcie do Rzeszowa i pozwólcie się porwać historiom, które otworzą Wam oczy na różnorodność świata i znaczenie praw człowieka!

Filowy festiwal będzie trwał aż 5 dni, które będą naprawdę obfite, jeśli chodzi seanse. Zaufajcie nam, jest w czym wybierać! Przeczytajcie też więcej szczegółów na rzeszow24.info.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama