Reklama

79. rocznica banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach, na Wołyniu, w Małopolsce Wschodniej (Galicji Wschodniej) i na Lubelszczyźnie

Opublikowano: pt, 13 maj 2022 11:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kalendarz imprez W niedzielę, 15 maja 2022 roku, w Parafii Ducha Świętego w Mielcu, odbędzie się wydarzenie historyczno-społeczno-kulturalne upamiętniające 79. rocznicę banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach, na Wołyniu, w Małopolsce Wschodniej (Galicji Wschodniej) i na Lubelszczyźnie.

Organizatorami wydarzenia historyczno-społeczno-kulturalnego w Mielcu są: Parafia pod wezwaniem Ducha Świętego w Mielcu, Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresów im. red. ppor. Lubomira Radłowskiego w Rzeszowie. Moderatorem organizacyjnym wydarzenia jest prof. dr Adam Kulczycki, prezes Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresów im. red. ppor. Lubomira Radłowskiego w Rzeszowie.

Na wydarzenie złożą się:

  • Parafia pod wezwaniem Ducha Świętego w Mielcu (w kościół dolny) MIELEC, niedziela, 15.05.2022 roku, godz.: 8:15, 9:45, 14:45.
  • Wernisaż wystawy „Niedokończone Msze Wołyńskie. Martyrologium duchowieństwa wołyńskiego – ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej” (wystawa została przygotowana przez: Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Lublinie, Ośrodek Badań Wschodnioeuropejskich – Centrum UCRAINICUM oraz Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Lublinie).
  • Prelekcja prof. dr. Adama Kulczyckiego – wykładowcy akademickiego: działacza i publicysty kresowego na temat: „Wołyń ’43: Walka o pamięć – walka Polskę. W 79. rocznicę banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach, na Wołyniu, w  Małopolsce Wschodniej (Galicji Wschodniej) i na Lubelszczyźnie”.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy