Reklama

Reklama

Ksiądz-pedofil z Podkarpacia! Kardynał Stanisław Dziwisz o tym wiedział

Opublikowano: 11 listopada 2020 21:04
Autor: Rafał Bolanowski/ opr. GL

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

z-podkarpacia W reportażu "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza" Marcina Gutowskiego pojawia się fragment, w którym wysuwane są przypuszczenia dotyczące Stanisława Dziwisza, który miał kryć byłego proboszcza Tylawy (powiat krośnieński) księdza Michała M.

Reklama

Zanim sprawa proboszcza z Tylawy trafiła w 2001 roku do prokuratury, jedna z kobiet, która nagrała rozmowy Michała M. z pokrzywdzonymi dziewczynami, zaniosła materiał dźwiękowy do Józefa Michalika, ówczesnego arcybiskupa przemyskiego. Tam usłyszała, że zarzuty kierowane w stronę duchownego to kłamstwa i skierował kobietę do Prokuratury Rejonowej w Krośnie, którą w owym czasie kierował Stanisław Piotrowicz. Sprawę umorzono. Reportaż "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza", który światło dzienne ujrzał w poniedziałek 9 listopada w programie „Czarno na białym” na antenie TVN24, przedstawiał obraz kardynała Stanisława Dziwisza, przyjaciela i osobistego sekretarza Jana Pawła II, jako „szarą eminencja Kościoła, która potrafi zadbać o - specyficznie rozumiany - interes Kościoła”. CZYTAJ DALEJ>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.