reklama
reklama

Piknik "Dworskie Hulanki" w Hucie Komorowskiej. KGW "Dworzanki" obchodzi jubileusz 10-lecia [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z krajuDziś (niedziela, 25 czerwca) w Hucie Komorowskiej odbywa się piknik "Dworskie Hulanki". Impreza jest organizowana z okazji 10-lecia KGW. Na przybyły chczeka wiele atrakcji. 
reklama

Na placu przy remizie OSP w Hucie Komorowskiej odbywa się piknik rodzinny "Dworskie Hulanki". Okazja jest nietuzinkowa, bo 10-lecie miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich "Dworzanki". Panie przygotowały mnóstwo atrakcji.

Oficjalne rozpoczęcie miało miejsce o godz. 15. Część artystyczna wystartowała kilkanaście minut później. Na scenie wystąpiły dzieci z miejscowej szkoły podstawowej, a także panie z KGW oraz ludowy duet taneczny, zespół ludowy "Cyganianki" i taneczny "Gracja", grupa "senior Show", "Duda Dance", wokalistka Paulina Kodyra, kapela "Cmolaskie Chłopoki" i "Przaśne Dziołszki".

reklama

Wieczorem, punktualnie o godz. 19, mieszkańcy sołectwa będą bawić się przy dźwiękach zespołu muzycznego "Retro Band". Na najmłodszych w trakcie festynu czekają zjeżdżalnie, loterie, animacje i rozgrywki sportowe. Odbywają się także pokazy zabiegów pielęgnacyjnych dla kobiet, pokazy wojskowe, policyjne, strażackie. Nie zabraknie kucyków, koni, dorożek oraz alpak.

Początki Koła Gospodyń Wiejskich w Hucie Komorowskiej sięgają czasów powojennych, około 1960 roku. Jego pierwszą przewodniczącą była Aniela Trela, następnie Janina Rozmus oraz Zofia Cebula (do 2010 roku). Aktualnie do koła należy 15 członków - 11 kobiet i 4 mężczyzn.

Reaktywacja Koła Gospodyń Wiejskich nastąpiła w czerwcu 2013 roku. Powstało wówczas nowe KGW w Hucie Komorowskiej, które przybrało nazwę "Dworzanki" na pamiątkę nieistniejącego już dworu hrabiego Kozłowieckiego.

reklama

KGW z Huty Komorowskiej oprócz nazwy wyróżnia jeszcze strój ludowy składający się ze spódnicy i bluzki z kremowego lnu wykończonych czerwonym koronkowym haftem przepasanej czerwonym sznurem, czerwonych korali oraz czerwonych, wiązanych butów do pół łydki. Strój łączy nowoczesność z tradycją, nawiązuje do dziedzictwa ludowego - współczesnego stroju lasowiackiego.

Na początku miejscem spotkań koła była Szkoła Podstawowa, a obecnie KGW posiada własny lokal w remizie OSP w Hucie Komorowskiej, gdzie znajduje się jego siedziba. Do zadań koła należy podtrzymywanie tradycji lokalnej oraz krzewienie kultury ludowej i folkowej, promocja wsi oraz gminy Majdan Królewski. Koło ma na swoim koncie wiele sukcesów w konkursach krajowych i regionalnych.

reklama

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu korsokolbuszowskie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Portal Korso.pl - Najnowsze wiadomości z Mielca, Wiadomości, Sport, Biznes, Rozrywka, Kultura, Mielec. Sprawdź! Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama