Zwycięskie trio Ikara

Zwycięskie trio Ikara - Zdjęcie główne

WiadomościNa mieleckiej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Powstańców Warszawy tradycyjnie (już po raz 12.) zorganizowano zawody pływackie upamiętniające Święto Niepodległości.

Była to jedna z imprez towarzyszących miejskim obchodom 98 rocznicy odzyskania przez Polskę wolności. Uczestniczyło 214 zawodników z 18 klubów województwa małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego.

W niepodległościowych zawodach bardzo dobrze spisali się zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Ikar” Mielec. Najlepszą zawodniczką (decydowała suma punktów wielobojowych uzyskana w dwóch startach) w kategorii juniorek 13- 14 letnich została Oliwia Cerlich, a w tej samej kategorii wiekowej wśród juniorów najlepszy był Dawid Książnicki. W kategorii juniorów 15 – letnich i starszych zwyciężył Maksymilian Cerlich. W kategorii młodziczek 12 – letnich Gabriela Barnaś zajęła drugie miejsce, a Samanta Kacwin była trzecia.

Nagrody oraz medale wręczali m.in. zastępca prezydenta miasta Mielca – Tadeusz Siemek, naczelnik wydziału edukacji – Arkadiusz Gałkowski oraz Marek Kamiński – prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego.

W poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych na najwyższym stopniu podium zawodów stawali: