Reklama

Zwycięski grant w tuszowskim przedszkolu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stowarzyszenie Oświatowo-Wychowawcze "Ojcowizna" w Tuszowie Narodowym znalazło się w gronie zwycięzców ogólnopolskiego programu grantowego dla przedszkoli Rosnę z matematyką.

Projekt z zakresu edukacji matematycznej realizowany będzie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym, w oddziałach przedszkolnych w grupie 5 i 6 latków w Tuszowie Narodowym.

W ramach działań projektowych dzieci poprzez zabawę, własne doświadczenie będą wprowadzane małymi kroczkami w otaczający świat matematyki. Dodatkowe zajęcia realizowane będą  od 01 lutego 2023 do 30 kwietnia 2023 roku. 

Organizatorem konkursu oraz fundatorem grantu jest Fundacja mBanku. W konkursie można zdobyć dofinansowanie projektów edukacji matematycznej dla dzieci w wieku 3-7 lat, objętych nauczaniem przedszkolnym. Aby otrzymać grant w wysokości od 2 do 5 tys. zł należało złożyć wniosek na stronie www.rosnezmatematyka.pl. Program „Rosnę z matematyką” przeznaczony jest dla publicznych przedszkoli, szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi lub klasami „zerowymi” oraz organizacji pozarządowych związanych z edukacją. 

Do programu można zgłaszać edukacyjne zajęcia matematyczne dla dzieci, tj. angażujące warsztaty, zajęcia terenowe, organizację konkursów na temat różnych praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym, stworzenie materiałów edukacyjnych wspierających naukę matematyki, czy warsztaty dla nauczycieli przedszkolnych i osób z najbliższego otoczenia dziecka na temat rozwoju kompetencji matematycznych dziecka.
Wystarczy wypełnić formularz na stronie www.rosnezmatematyka.pl.

Nowa inicjatywa Fundacji mBanku zakłada popularyzację edukacji matematycznej opartej na uczeniu przez zabawę, praktycznym zastosowaniu matematyki, bezpośrednim angażowaniu dzieci poprzez pracę w grupie i aktywność ruchową, a także włączanie w proces edukacyjny rodziców, dziadków czy opiekunów. Ważne jest również promowanie dobrych praktyk edukacji matematycznej wśród nauczycielek i nauczycieli wychowania przedszkolnego.

- Kompetencje matematyczne we współczesnym świecie są bardzo ważne, dlatego niezbędne jest oswajanie dzieci z matematyką od najmłodszych lat. Poprzez inicjatywy takie jak „Rosnę z matematyką” chcemy pokazać, że każdy może się nauczyć matematyki, może ją rozumieć. Ważne, aby w procesie edukacji towarzyszyli najmłodszym zaangażowani nauczyciele oraz bliscy - Iwona Ryniewicz, prezes Fundacji mBanku

Fundacja mBanku wspiera edukację matematyczną od 2014 r. Program grantowy dla przedszkoli to kolejne po książkach edukacyjnych („Dziecinnie prosta matematyka” i „Matematyka jest wszędzie” i „Wielcy polscy matematycy”), konkursie grantowym mPotęga, dotacjach na projekty matematyczne oraz programie dla studentów „Krok w przyszłość”, działanie promujące matematykę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy