Reklama

Zorganizowali darmowe zajęcia dla dzieci w Rzochowie. Tańce, planszówki, muzyka [FOTO]

Opublikowano: pon, 17 sie 2020 19:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Świetlica w budynku wielofunkcyjnym na os. Rzochów znów stanie się istotnym punktem na mapie południa miasta. Stowarzyszenie "Mamy dla Was Czas" w porozumieniu z radą osiedla i mieszkańcami przeprowadzać będzie w niej zajęcia, animacje oraz zabawy dla dzieci i młodzieży.

Położone na samym południu miasta os. Rzochów zaczyna stopniowo się rozwijać. Do szkolnej stołówki powróciły obiady w cenie miejskiej, gdyż wcześniej rzochowskie dzieci za posiłki musiały płacić więcej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Palącą dla mieszkańców kwestią było jednak również zaktywizowanie lokalnej młodzieży i dzieci do zajęć pozaszkolnych. Na osiedlu najprawdopodobniej pojawi się wkrótce orlik oraz siłownia napowietrzna. Rodzice chcieli jednak, aby ich pociechy miały również inne formy rozrywki.

Z pomocą przyszło Stowarzyszenie "Mamy dla Was Czas", które w porozumieniu z radą osiedla pod przewodnictwem Mariusza Mazura oraz mieszkańcami postanowiło wykorzystać opustoszałą świetlicę w budynku wielofunkcyjnym przy ul. Rynek Rzochowski 3. W kwestii aktywizacji rzochowskiej młodzieży pomógł również radny miejski Grzegorz Ziomek.

- Radny Ziomek bardzo nam sprzyja [mieszkańcom os. Rzochów - przypis red.], a inicjatywę na stworzenie tego typu zajęć podjęli sami mieszkańcy. Wskazywali potrzebę, aby dzieci miały zajęcia. Rodzicom zależało na tym, aby były tutaj również zajęcia ruchowe, muzyczne. Wcześniej musieliśmy nasze dzieci zawozić do centrum miasta, mamy jednak nadzieję, że teraz będą mieć więcej zajęć tu - na miejscu.

- przekazał nam Mariusz Mazur, przewodniczący rady os. Rzochów.

Animacje dla dzieci na osiedlu mają potrwać przez rok. Stowarzyszenie otrzymało od miasta grant w wysokości 11 tys. złotych na zorganizowanie zajęć dla najmłodszych. Jak mówi Dariusz Wyzga - prezes Stowarzyszenia, dla młodzieży przewidziano przeróżne animacje, gry planszowe, zajęcia taneczne, muzyczne czy plastyczne. Pierwsze warsztaty odbyły się już w piątek, 7 sierpnia. Animacje dla dzieci organizowane będą w każdy wtorek i piątek, a co więcej - same zajęcia są całkowicie bezpłatne. Warsztaty miały jednak ruszyć wcześniej, wszystko zastopował jednak koronawirus.

- Tak naprawdę mieliśmy ruszyć od marca do końca roku, ale przyszła pandemia i wtedy zrobiliśmy tylko dwa zajęcia. Będziemy skupiać się na zajęciach typu muzyka, plastyka, aby dzieci mogły się nieco poruszać, ale też przez to, iż jestem pasjonatem gier planszowych, chcę pokazać dzieciom, że to nie tylko Monopoly czy Chińczyk, ale również wiele innych ciekawych gier. Będzie to kreatywne organizowanie czasu wolnego dzieciom. Przez pierwszy miesiąc chcemy zobaczyć, które zajęcia spodobają się im najbardziej i skupić się na tych, które będą dla nich najbardziej atrakcyjne. Z pewnością taniec będzie mieć dużo chętnych.

- zdradził nam Dariusz Wyzga.

Dlaczego Stowarzyszenie wybrało os. Rzochów? Według słów rady osiedla oraz samego prezesa Wyzgi, to mieszkańcy zaproponowali Stowarzyszeniu organizowanie animacji właśnie na ich osiedlu. Zajęcia będą przeprowadzane w zgodzie z obecnie panującymi obostrzeniami epidemiologicznymi. Stowarzyszenie przygotowało świetlicę, aby spełniała ona odpowiednie normy - maseczki, środki czystości czy kartki z informacjami dt. sytuacji epidemiologicznej. Same zajęcia przewidziane są stricte dla dzieci z os. Rzochów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.