Reklama

Żołnierze w Otałęży. Pokazali wyposażenie i broń [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości „Żołnierz w obronie kraju” – pod takim hasłem miało miejsce spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej w Otałęży z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy. Wojskowi zademonstrowali sprzęt i musieli odpowiadać na wiele pytań. Zobacz zdjęcia.

Czas spędzony z żołnierzami był bezcenny w szczególności dla najstarszych uczniów. Mieli możliwość zaspokoić swoją ciekawość w wielu kwestiach. Uczniowie zadawali dużo pytań na które dowódca jednostki odpowiadał bardzo wyczerpująco. Były to w szczególności pytania o ścieżkę zawodową, pracę żołnierza, predyspozycje czy zarobki. Młodsi, zaś pytali o sprzęt i  okazywali ogromny podziw dla pracy żołnierza.

Spotkanie (2 września) miało na celu zaznajomienie uczniów ze strukturą i uzbrojeniem żołnierzy lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej,  przedstawienie im pracy żołnierza i jego gotowości do obrony kraju. 

- Serdecznie dziękujemy przybyłym do nas żołnierzom za przybliżenie dzieciom i młodzieży wszystkich aspektów niełatwej  służby żołnierskiej - mówili organizatorzy spotkania ze Szkoły Podstawowej w Otałęży.

Na co dzień żołnierze WOT pracują na rzecz bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Uczestniczą w akcjach poszukiwawczych osób zaginionych, w akcjach ratowniczych w sytuacjach klęsk żywiołowych. Pomagają poszkodowanym w ratowaniu ich życia i mienia. 

Żołnierze w Szkole w Otałęży

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, to jednostka w której można służyć ojczyźnie, nie rezygnując z dotychczasowych obowiązków. Formacja umożliwia najbardziej optymalne połączenie dotychczasowej aktywności w życiu cywilnym ze służbą wojskową. Dodatkową zaletą pełnienia Terytorialnej Służby Wojskowej jest wspieranie indywidualnych predyspozycji, talentów i zainteresowań ochotników. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy