Reklama

Znamy wyniki konkursów z Święta Ziemniaka w Padwi Narodowej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tradycyjne Święto Ziemniaka wróciło do Padwi Narodowej. Pomimo niesprzyjającej pogody na tereny rekreacyjne do Padwi przyjechało ok. 3 tysięcy widzów. Wszyscy chcieli skosztować potraw z ziemniaka, czyli specjalności kulinarnej gminy Padew. Publikujemy wyniki konkursów, które zostały w niedzielę przeprowadzone podczas Święta Ziemniaka.

Po pandemicznej przerwie do Padwi Narodowej wróciło gminne Święto Ziemniaka. Tradycyjnie koła gospodyń wiejskich przygotowały potrawy, których wspólnym mianownikiem był ziemniak - specjalność regionu. Mimo nieprzychylnej pogody na Święto Ziemniaka do Padwi przyjechało kilka tysięcy osób. Dla zwiedzających przygotowano degustację potraw i nalewek, a także koncerty.

Święto Ziemniaka - to jedna z najważniejszych kulinarnych imprez gminy Padew Narodowa. Podczas imprezy lokalne koła gospodyń promują potrawy, których wspólnym mianownikiem jest ziemniak. Były to zarówno potrawy tradycyjne, jak i nowe - innowacyjne, jak np. gofry ziemniaczane.

Władze gminy przygotowały konkursy: na najlepsze danie, najlepszą nalewkę, a także najładniejsze stoisko promocyjne.

Stoiska promocyjne poszczególnych sołectw gminy, a także różnych organizacji i stowarzyszeń odwiedziło ok. 3 tysięcy osób.

- Tę naszą tradycję tworzyliśmy inspirując się oczywiście historią. Sięgamy tutaj do XIX wieku. Wtedy to pojawiały się nowe metody uprawy ziemi. Nasze padewskie ziemie charakteryzują się właśnie tym, że ziemniaki tutaj bardzo dobrze rosną i się rozwijają, co potem przekłada się oczywiście na urodzaj. Rzeczywiście teraz możemy powiedzieć, że to jest nasz flagowy produkt i tym możemy się wyróżniać, że mamy tutaj dobrą produkcję ziemniaków - komentuje wójt Robert Pluta.

Najładniej przybrane stoisko promocyjne:

1 nagroda: Przykop

2 nagroda: Zaduszniki

3 nagroda: Padew Narodowa (KGW)

wyróżnienia:

4 nagroda: Piechoty

5 nagroda: Zachwiejów

6 nagroda: Domycyny

"Najlepszy trunek owocowy"

1 nagroda: Padew Narodowa

2 nagroda: Domacyny

3 nagroda: Zarównie

Wyróżnienia

4 nagroda: Pierzchne

5 nagroda: Senior-Wigor

6 nagroda: GOK Padew Narodowa


"Najlepsza tradycyjna potrawa z ziemniaka"

1 nagroda: Rożniaty "wirujący ziemniak z nóżką koguta"

2 nagroda: Wojków "tarta wojkowska"

3 nagroda: Padew Narodowa "krokiet ziemniaczany"

wyróżnienia:

4 nagroda: Babule "kocopoły w sosie"

5 nagroda: Kębłów "rolada ziemniaczana z boczkiem"

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy