Reklama

Reklama

Znamy laureatów dorocznej nagrody Starosty i Prezydenta Mielca! [FOTO]

Opublikowano: czw, 19 gru 2019 09:32
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedstawiciele świata biznesu, kultury, społecznicy i sportowcy otrzymali wspólnie od prezydenta Mielca Jacka Wiśniewskiego i starosty Stanisława Lonczaka symboliczne nagrody dla wyróżniających się mieszkańców regionu za działalność w 2019 roku. Była też okazja do podsumowania działalności obu samorządów. Tradycja wspólnego spotkania opłatkowego obu środowisk - to już tradycja.

 

 

W kategorii biznes wyróżnienia otrzymały dwie firmy związane z branżą lotnicza, czyli: "ANKOL" i "PZL MIELEC". 

W kategorii kultura wyróżnienia trafiły do Jaśka Szynala i Jolanty Dudzik.

W kategorii społecznik wyróżnienia trafiły do Emilii Żoli i Wojciecha Naprawy

W kategorii sport wyróżnienia trafiły do Dawida Piłata i Piotra Urbana

W kategorii rodzina wyróżnienia trafiły do Zofii i Marka Cichoniów i Grażyny Chamielec

 

W swoim przemówieniu podsumowującym cały rok starosta Stanisław Lonczak przypomniał najważniejsze fakty z życia powiatu mieleckiego. Przypomniał fakt wiosennej powodzi, która dostała do wielu gmin powiatu mieleckiego. - Mamy nadzieję, że spółka "Wody Polskie" przeprowadzi konieczne naprawy, tak aby zabezpieczyć powiat przed takimi zagrodzeniami. To też był czas walki o to, żeby nasz szpital, który ma cały czas problem z niedoborem finansów i z brak kadry lekarskiej i z tym radzi sobie nowo-wybrany dyrektor. Ostanie tygodnie to też nowe zagrożenie, czyli ASF. Ta choroba jest już na granicy powiatu mieleckiego. Miniony rok był też rekordowy pod względem inwestycji drogowych w powiecie. W skali jednego roku udało się wykonać ponad 20 km dróg - komentuje starosta Stanisław Lonczak.

Z kolei mielecki samorząd chwalił się wieloma pozytywnymi zdarzeniami. - Dla mnie najważniejszym osiągnięciem był ponowne wprowadzenie budżetu obywatelskiego. Cieszę się, że mieszkańcy miasta mogą bezpośrednio współdecydować o tym, co się w mieście dzieje. Kolejnym naszym dużym sukcesem to, że  udało się nam ściągnąć do budzetu przeszło 30 mln złotych dotacji. To jest naprawdę wielki sukces dla mnie i dla naszych pracowników. Bardzo dziękuję mieszkańcom za to, że angażują się w życie miasta - komentuje prezydenta Jacek Wiśniewski. 

W części artystycznej polskie kolędy wykonał Chór i Orkiestra ZPiT "Rzeszowiacy", a także dziecięcy zespół "Kameleony" J. Dudzik. 

Po części oficjalnej przedstawiciele wszystkich środowisk działających w Mielcu i powiecie mieleckim spotkali się na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.