Reklama

Zmodernizowana i w nowym miejscu. Biblioteka w Czerminie zaprasza [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 5 marca 2021 11:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Ostatni rok był dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerminie okresem zmian i inwestycji. Księgozbiory mieszczą się teraz w budynku szkoły w Czerminie. Na jej potrzeby zostały wydzielone i zaadoptowane dwie sale wraz z korytarzem. Już teraz warto odwiedzić nowe miejsce.

Dyrekcja szkoły w Czerminie użyczyła na potrzeby głównej siedziby biblioteki dwie sale lekcyjne wraz z prowadzącym do nich korytarzem. Sale zostały zaadaptowane na potrzeby biblioteki, a po zakończeniu prac remontowych zorganizowano przeprowadzkę z lokalu wynajmowanego od Gminnej Spółdzielni w Czerminie do nowej siedziby. Obecny adres biblioteki to 39-304 Czermin 454. 

CZYTAJ TAKŻE: 3 placówki oświatowe z pow. mieleckiego z zawieszonymi zajęciami. W województwie rekord

Wejście do biblioteki znajduje się na prawo od głównego wejścia do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czerminie. Aby zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym bibliotekę, dzieciom i młodzieży szkolnej, kadrze nauczycielskiej oraz pracownikom szkoły obiekt jest monitorowany i wyposażony w domofon. Do biblioteki prowadzi podjazd dla niepełnosprawnych, a pomieszczenia biblioteczne znajdują się na parterze. Dzięki temu pod względem architektonicznym biblioteka stała się bardziej przyjazna osobom starszym i niepełnosprawnym.

Zmiana lokalizacji przyniosła także oszczędności dla budżetu gminy Czermin. Zmiana siedziby przyczyniła się także do zwiększenia czytelnictwa wśród uczniów szkoły, którzy chętnie odwiedzają bibliotekę podczas przerw wypożyczając potrzebne lektury szkolne. Z tego też względu na bieżąco uzupełniany jest księgozbiór aby umożliwić każdemu uczniowi dostęp do wymaganej literatury.

Biblioteka w Czerminie działa w godzinach 9-17 od poniedziałku do piątku.

Mniejsze zmiany dotyczą filii w Otałęży. Zostały zamontowane tam nowe drzwi, które stoją otworem dla wszystkich czytelników w poniedziałki i czwartki w godzinach 9-17. W planie jest także odświeżenie pomieszczeń w trakcie obecnego roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.