Reklama

Reklama

Zmiany w odbiorze odpadów. Śmieciarka będzie rzadziej przyjeżdżać

Opublikowano: wt, 30 mar 2021 07:00
Autor: | Zdjęcie: Fot. archiwum

Zmiany w odbiorze odpadów. Śmieciarka będzie rzadziej przyjeżdżać - Zdjęcie główne

foto Fot. archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 kwietnia w Mielcu nastąpią zmiany w odbiorze odpadów zmieszanych z domów jednorodzinnych. W związku z tym, że pojemniki na odpady zmieszane nie są zapełniane (odpady, które wcześniej trafiały do czarnych pojemników dzisiaj segregowane są na odpady BIO, metale i tworzywa, papier czy szkło), będą one rzadziej odbierane.

Reklama

Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Mielcu w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Mielec od 1 kwietnia 2021 r. odbiór odpadów niepodlegających segregacji z zabudowy jednorodzinnej będzie obywał się co drugi tydzień. 

 

CZYTAJ TAKŻE: Tragedia pod Dębicą. Śmierć w lesie

 

  • Podobnie jak w roku poprzednim, od 1 kwietnia do końca października odbiór odpadów BIO z brązowych pojemników w zabudowie jednorodzinnej realizowany będzie co tydzień.
  • Zbiórka odpadów gabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, opon w ramach tzw. wystawki w zabudowie jednorodzinnej realizowana będzie w  maju.
  • Dodatkowo, w  maju na każdym osiedlu odbędzie się Mobilna Zbiórka Odpadów Problemowych (np. farby, lakiery, rozpuszczalniki, oleje, zużyte baterie i akumulatory, środki ochrony roślin, kwasy, alkalia, środki chemiczne, termometry, przeterminowane leki, tekstylia).

Pracownicy urzędu miejskiego wraz ze Strażą Miejską dokonują kontroli prawidłowej segregacji na nieruchomościach. Dodatkowo pracownicy firmy zajmującej się odbiorem odpadów zobowiązani są do zgłaszania do urzędu wszelkich nieprawidłowości w tym zakresie. Konsekwencją braku segregacji oraz wszelkich nieprawidłowości będzie naliczenie wyższej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, a nawet mandat w wysokości do 500 zł. 

Dodatkowe informacje na temat harmonogramów odbioru odpadów można znaleźć:

  • na stronie Urzędu Miasta,
  • Punkcie Obsługi Mieszkańca, ul. Wolności 44 w Mielcu, tel. 17 58 20 590 do 593,
  • w Urzędzie Miejskim w Mielcu, Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami, tel. 17 787 42 72, 17 787 42 74 lub pod adresem mailowym: [email protected]
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.