Reklama

Zmiany w Borowej. Powstanie podstacja pogotowia ratunkowego, ale to nie wszystko...

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Borowa wsparła mieleckie pogotowie ratunkowe dofinansowując zakup respiratora transportowego. Trafi on do karetki w podstacji Borowa. Na piątkowym (19 listopada) spotkaniu, nie tylko ten temat był ustalany.

Podczas spotkania wójt gminy Borowa Stanisław Mieszkowski wraz z przewodniczącym Rady Gminy Borowa Mieczysławem Wiąckiem przekazali na ręce dyrektora Grzegorza Gałuszki symboliczny czek na kwotę 20 000 zł, z przeznaczeniem na zakup respiratora transportowego. Decyzję o wsparciu borowskiej Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu podjęto na ostatniej sesji Rady Gminy Borowa. Uchwała została podjęta jednogłośnie.

- Sprzęt, który służy naszym pacjentom, musi być niezawodny. Jest pandemia, pracujemy bardzo dużo, wyposażenie karetek szybciej się zużywa. Bardzo się cieszymy, że gmina Borowa z wójtem Stanisławem Mieszkowskim na czele, radni, cała lokalna społeczność rozumieją tę sytuację i postanowili pomóc - powiedział Grzegorz Gałuszka, dyrektor mieleckiego pogotowia ratunkowego. - Nowy sprzęt przełoży się na bezpieczeństwo mieszkańców gminy i optymalne warunki pracy ratowników.

Podczas spotkania dokonano też wstępnych ustaleń w sprawie nieodpłatnego przekazania nieruchomości w Borowej, z przeznaczeniem na budowę nowego budynku dla podstacji pogotowia ratunkowego. Na miejscu starej, przeznaczonej do rozbiórki remizy powstanie nowoczesny budynek z zapleczem socjalnym wraz z garażem dla ambulansu oraz magazynem na niezbędny sprzęt medyczny.

Nowa lokalizacja pozwoli skrócić czas reakcji na wezwanie o kilka minut, ułatwi współpracę przy działaniach ratowniczych z jednostką OSP Borowa (wpisaną do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego) z uwagi na jej bezpośrednie sąsiedztwo. Rozwiązanie to zwiększy też poziom bezpieczeństwa mieszkańców gminy Borowa i gmin sąsiednich, a także komfort pracy załogi pogotowia. 

Udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy na czele ze starostą Stanisławem Lonczakiem i wójtem Stanisławem Mieszkowskim oraz dyrektor pogotowia Grzegorz Gałuszka.

 

Źródło: UG Borowa

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy