Reklama

Planujesz podróż do Rzeszowa? Droga od strony Mielca będzie zamknięta przez 14 dni. Sprawdź, jak wyglądają objazdy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości GDDKiA Rzeszów informuje mieszkańców o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu na drodze krajowej nr 9 na odcinku Głogów Małopolski – Rzeszów. Tymczasowe zamknięcie wystąpi w ciągu drogi krajowej nr 9 pomiędzy węzłem A4 Rzeszów Północ a skrzyżowaniem drogi wojewódzkiej nr 869 z drogą krajową.

Niedogodności wystąpią w związku z planowanym rozpoczęciem montażu części konstrukcji wiaduktu kolejowego przez firmę Wolmost sp. z.o.o z Rzeszowa. Inwestycja realizowana jest w ramach zadania: „Budowa i modernizacja linii kolejowych oraz infrastruktury przystankowej”, które wchodzi w skład większego projektu pn. „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej”.

Zamknięcie drogi nastąpi w dniu 30 stycznia br. przewidywany termin ponownego otwarcia ruchu to 13 lutego br. Prosimy mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania się do ustawionych tymczasowych znaków informujących o objazdach. 

- informuje Miasto i Gmina Głogów Małopolski.

KP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują budowę połączenia kolejowego do lotniska w Jasionce. Ważnym elementem przy realizacji - blisko 5 km linii, stanowiącej połączenie Rzeszowa z Międzynarodowym Portem Lotniczym w Jasionce jest wiadukt nad drogą krajową nr 9 Rzeszów – Warszawa.

 

Szybki i wygodniejszy dojazd koleją z centrum Rzeszowa na lotnisko - taki ma być m.in. efekt przedsięwzięcia PLK S.A., prowadzonego w ramach projektu „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej – PKA. Celem projektu jest budowa linii kolejowej do Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka, budowa dodatkowych przystanków kolejowych, mijanek, obiektów inżynierskich, parkingów w systemie park and drive oraz montaż stojaków rowerowych. 

Szerzej o budowie wiaduktu pisaliśmy TUTAJ

Objazdy

Zamknięty będzie odcinek drogi krajowej nr 9.

Objazd do Rudnej Małej z Rzeszowa: Rzeszów Północ drogą A4 w kierunku Rzeszów Wschód, dalej drogą S19 do Jasionki z kierunkiem do Rudnej Małej.

Objazd z Rudnej Małej do Rzeszowa: Kierujemy się do Jasionki, następnie drogą S19 w kierunku Rzeszów-Wschód, a następnie drogą A4 do Rzeszów-Północ. 

Trzeci wariant prowadzący np. z Kolbuszowej do Rzeszowa przebiegałby z Głogowa Małopolskiego do Mrowli, następnie kierunek Rudna Wielka i wyjazd w Miłocinie. 

W galerii zdjęć znajdują się proponowane objazdy. 

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Lipie z PODBOF TKEM la paliw-ANIA paliw Rogoźnica Podka Rzeszów-Póinac NoweTechniki H Nowe Techniki Medyczne Szpital.. Podkarpacki Park Naukowo. yst Rudna Mała”

Artykuł pochodzi z portalu rzeszow24.info. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy