Reklama

Zmarła siostra Pia. Karmelitanka z Parafii św. Marka Ewangelisty w Mielcu-Rzochowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zmarła siostra Pia. Karmelitanka z Parafii św. Marka Ewangelisty w Mielcu-Rzochowie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W wieku 95 lat zmarła siostra Pia. Karmelitanka z Parafii św. Marka Ewangelisty w Mielcu-Rzochowie.

W czwartek 9 lutego około godz. 22.30 zmarła Siostra Pia, Karmelitanka Dzieciątka Jezus, pracująca w Parafia św. Marka Ewangelisty w Mielcu-Rzochowie od 1991 roku. Miała 95 lat.

"Choć po ludzku towarzyszy nam ból rozstania to jesteśmy wdzięczni Bogu za osobę i życie Siostry Pii. Niech Dobry Bóg przyjmie ją do swojej chwały i wynagrodzi zbawieniem za ogrom dobra uczyniony tutaj na ziemi." - czytamy na stronie parafii.

Pogrzeb śp. Siostry Pii od Najświętszego Sakramentu - Stefani Matura, odbędzie w niedzielę 12 lutego w Parafii św. Marka Ewangelisty w Mielcu-Rzochowie. O godz. 12.30 różaniec w kościele, a o godz. 13.00 Msza Święta pogrzebowa. Ciało śp. Siostry Pii od Najświętszego Sakramentu zastanie następnie złożone w grobowcu Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus na parafialnym cmentarzu w Mielcu - Rzochowie. 

Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus jest instytutem na prawie papieskim, założonym przez Sługi Boże:Ojca Anzelma od św. Andrzeja Corsini (Maciej Józef Gądek) i Matkę Teresę od św. Józefa (Janina Kierocińska). Zgromadzenia jest agregowane do Zakonu Karmelitów Bosych – Zakonu Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Żyje i rozwija się kontemplacją i apostolstwem, w duchu reguły karmelitańskiej. Celem specjalnym Zgromadzenia jest służba bliźnim, zwłaszcza „najmniejszym”. Siostry realizują swoje apostolstwo przede wszystkim w dziedzinie wychowania i kształcenia młodzieży i dzieci, szczególnie w środowiskach duchowo i materialnie zaniedbanych, wśród najuboższych. Hasłem Zgromadzenia są słowa św. Teresy od Dzieciątka Jezus: „Niebem moim będzie czynić dobrze na ziemi”.

Siostry przybyły do Mielca na zaproszenia Ks. Tomasza Rzepka Proboszcza parafii św. Marka Ewangelisty w Rzochowie, 11 kwietnia 1961 r. Zamieszkały w małym i zniszczonym domu, który był własnością rodziny Ks. Siewierskiego, na ul. Rynek Rzochowski 108. Głównym zajęciem sióstr była katechizacja dzieci przedszkolnych i szkolnych oraz prace: zakrystianki i pielęgniarki. Siostry podjęły także nauczanie religii w sąsiedniej parafii Dobrynin i w szkole podstawowej w Rzemieniu.

Ponieważ dom, w którym mieszkały siostry był w bardzo złym stanie, i nie nadawał się do dalszego zamieszkania, siostry w lipcu 1991 r. przeniosły się do nowo wybudowanego domu parafialnego na ulicy Dębickiej 2, który za zgodą ówczesnego Ks. Proboszcza Józefa Jaworskiego i Rady Duszpasterskiej został przekazany siostrom na własność. Dom był w surowym stanie, nakryty blachą, wokół niego był duży teren do zagospodarowania. W zamian za otrzymany dom siostry podjęły jeszcze pracę organistowską i opiekę nad osobami chorymi i samotnymi w parafii, w ramach parafialnej „Caritas”.

Z czasem zmieniło się także zaangażowanie sióstr w zakresie pracy wychowawczej. Siostry przestały pracować jako katechetki, podjęły natomiast pracę w założonym przez siebie przedszkolu, które mieści się w budynku mieszkalnym sióstr. Przedszkole rozpoczęło swoją działalność 1 września 2002 r.

Siostry poprzez swoje wielorakie zaangażowanie w pracę parafialne i wychowawcze oraz przez modlitwę i świadectwo życia konsekrowanego, pragną wnosić w społeczność, wśród której żyją ducha dziecięctwa Bożego, zawierzenia i miłości do Boga.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy