Reklama

Zmarła Małgorzata Mikina. Mielecka poetka i dziennikarka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Zmarła Małgorzata Mikina. Mielecka poetka i dziennikarka - Zdjęcie główne

Małgorzata miała 40 lat. | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci Małgorzaty Mikiny. - czytamy na oficjalnej stronie Mieleckiej Grupy Literackiej Słowo. Wśród przyjaciół i znajomych była znana jako Puma. Zmarła tragicznie, w wieku 40 lat.

Małgorzata Mikina urodziła się 2 października 1981 roku w Krakowie. Ukończyła Technikum Technologii Żywności im. Prof. Władysława Szafera w Rzemieniu, była absolwentką Centrum Kształcenia TORUS na kierunku Technik Administracji. Pracowała jako dziennikarz w lokalnym portalu informacyjnym „W Cieniu Jupiterów” w Mielcu prowadząc wywiady i relacje z wydarzeń kulturalnych w regionie.

Talent i zamiłowanie do pisania odkryła w sobie mając 15 lat. Zadebiutowała 21marca 2017 roku podczas obchodów Światowego Dnia Poezji w Rzeszowie a jesienią tego samego roku wydała swój pierwszy tomik zatytułowany „W dobre jutro”, następnie w 2019 roku wydała kolejny tomik poezji „Czarna puma”. W 2019 roku zajęła trzecie miejsce w konkursie literackim „Na skrzydłach Dedala”.

Małgorzata była długoletnią członkinią Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu, członkiem Komisji Rewizyjnej TMZM i Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO. Publikowała swoje wiersze na facebookowej stronie autorskiej oraz na stronie Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO, którą też współredagowała. Jej wiersze znalazły się w almanachach Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO „Schowane między słowami” wydanym w 2017 roku i najnowszym z 2021 roku „W przestrzeniach wyobraźni”, którego promocja odbyła się 18 września tego roku z okazji 15 lecia Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO.

Małgorzata Mikina zmarła 22 października 2021 roku.

" Małgosiu tak trudno uwierzyć, że nie ma Ciebie wśród nas, że żyjesz już w innej postaci i w naszej pamięci. Jakże nam będzie brakowało Ciebie, Twojego uśmiechu, Twoich słów, pomocnej dłoni, zdjęć, na których udokumentowałaś wydarzenia w naszej grupie literackiej. Pozostaniesz na zawsze w naszej życzliwej pamięci.

W imieniu własnym, całego Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej oraz wszystkich członków Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO i sympatyków twórczości śp. Małgorzaty Mikiny składam najszczersze kondolencje Rodzicom, Bratu, Dzieciom i całej Rodzinie.

Droga Małgosiu spoczywaj w pokoju." - Aleksandra Piguła, Prezes Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy