Reklama

Zmarła Lidia Ziarko. Przez lata pracowała w Sądzie Rejonowym w Mielcu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zmarła Lidia Ziarko. Przez lata pracowała w Sądzie Rejonowym w Mielcu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 25 sierpnia zmarła Lidia Ziarko, sędzia Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, wieloletni sędzia i wiceprezes Sądu Rejonowego w Mielcu.

Sędzia Lidia Ziarko ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zaś pracę zawodową w sądownictwie rozpoczęła w dniu 6 lipca 1981 roku, jako kurator zawodowy dla dorosłych w Sądzie Rejonowym w Mielcu.

Po zdanym egzaminie sędziowskim, decyzją Ministra Sprawiedliwości z dnia 20 października 1986 roku została mianowana asesorem sądowym w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Rzeszowie oraz przydzielona została do Sądu Rejonowego w Mielcu. Następnie Uchwałą Rady Państwa z dnia 18 lutego 1988 roku Lidia Ziarko została powołana na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Mielcu.

W okresie od 1 czerwca 1992 roku do 31 grudnia 1995 roku sędzia Lidia Ziarko pełniła funkcję Przewodniczącego I Wydziału Cywilnego w Sądzie Rejonowym w Mielcu, a od dnia 1 sierpnia 1997 roku powierzono jej funkcję Przewodniczącego II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Mielcu.

Decyzją Ministra Sprawiedliwości sędzia Lidia Ziarko z dniem 1 lipca 2011 roku została powołana do pełnienia funkcji Wiceprezesa Sądu Rejonowego w Mielcu, na okres czterech lat, w 2015 roku została powołana do pełnienia funkcji Wiceprezesa Sądu Rejonowego w Mielcu na drugą kadencję.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy