Reklama

Zmarł zasłużony kapłan diecezji tarnowskiej. Posługiwał też w naszym powiecie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. archiwum

Zmarł zasłużony kapłan diecezji tarnowskiej. Posługiwał też w naszym powiecie - Zdjęcie główne

foto Fot. archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 19 lutego zmarł śp. Ks. Jan Bereś – emerytowany proboszcz parafii Pawęzów (gm. Lisia Góra). Ciało zmarłego zostanie złożone na cmentarzu przy kościele parafialnym w Łączkach Kucharskich..

Ks. Jan Bereś urodził się 4 grudnia 1930 roku w Łopuchowej (parafia Łączki Kucharskie). Egzamin dojrzałości złożył w Ropczycach w 1951 roku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali w dniu 24 czerwca 1956 roku, w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Gawłuszowice (od 8 września 1956 roku), Kamienica (od 27 sierpnia 1958 roku) i Ochotnica Dolna (od 22 sierpnia 1961 roku).

W dniu 21 lipca 1965 roku został mianowany rektorem kościoła w Pawęzowie, a w dniu 15 grudnia 1980 roku proboszczem nowo utworzonej parafii pod wezwaniem NMP Królowej Świata w Pawęzowie. Urząd proboszcza parafii Pawęzów pełnił do 19 sierpnia 2000 roku, a następnie pozostał w tejże parafii w charakterze rezydenta.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy