reklama
reklama

Zmarł Ryszard Majdański. Weterynarz, radny, poeta

Opublikowano:
Autor:

Zmarł Ryszard Majdański. Weterynarz, radny, poeta - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościZmarł Ryszard Majdański, lekarz weterynarii, były radny i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Radomyślu Wielkim, radny powiatowy, społecznik oraz poeta. Odszedł człowiek oddany lokalnej społeczności.
reklama

Ryszard Majdański urodził się 14 listopada 1950 roku w Majdanie Nepryskim, w gminie Józefów, powiecie biłgorajskim. Tam też ukończył Liceum Ogólnokształcące. Swoją drogę zawodową związał z weterynarią, kończąc studia na Wydziale Weterynaryjnym Akademii Rolniczej w Lublinie w 1977 roku. Nieustannie podnosił swoje kwalifikacje – odbył studia podyplomowe w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz w Centralnym Instytucie Weterynaryjnym w Pławach, zdobywając m.in. specjalizacje z zakresu chorób drobiu oraz higieny zwierząt rzeźnych i żywności pochodzenia zwierzęcego.

Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w Państwowych Zakładach Lecznictwa Zwierząt w Radomyślu Wielkim, obejmując kolejno stanowiska ordynatora, specjalisty ds. drobiu, a następnie kierownika. W Radomyślu Wielkim osiadł na stałe, związał się z miastem i jego mieszkańcami.

reklama

Obok praktyki weterynaryjnej, którą prowadził jako właściciel przychodni „Aves”, Ryszard Majdański aktywnie angażował się w życie społeczne i samorządowe. Przez dwie kadencje, w latach 1994–1998 i 1998–2002, pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Radomyślu Wielkim, był również radnym powiatowym w Mielcu. Działał jako wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Radomyskiej, wspierając liczne lokalne inicjatywy i przedsięwzięcia na rzecz promocji historii, kultury i dziedzictwa regionu.

Jego wielką pasją była również poezja.  W swoich wierszach potrafił z jednej strony z sentymentem opisywać piękno miasta i jego mieszkańców, z drugiej – nie unikał humoru, ironii, a czasem także ostrzejszego spojrzenia na lokalne przywary.

reklama

Jego utwory były wykorzystywane przy różnych okazjach jako wiersze okolicznościowe, tworzone specjalnie na zamówienie.

Pozostawił po sobie ogromny dorobek – nie tylko zawodowy i literacki, ale przede wszystkim ludzką pamięć. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo